Lo♥ki.pl
Czy oplaca sie sprzedac nadwyzki magazynowe

Czy opłaca się sprzedać nadwyżki magazynowe?

Coraz częściej słyszymy o istniejących nadwyżkach magazynowych oraz nadwyżkach produkcyjnych. Na półkach sklepowych obserwujemy długotrwałe zaleganie towaru, a w magazynach brak miejsca do jego długoterminowego przechowywania. Mimo cyklicznie przeprowadzanych wyprzedaży oraz licznych promocji organizowanych przez sklepy, towar sprzedaje się ciężko, szczególnie jeżeli jest go bardzo dużo. W dzisiejszych czasach istnieje trend, aby wszelkie nadwyżki sprzedawać innym firmom. Taka transakcja kupna-sprzedaży pomiędzy przedsiębiorcami pozwala nie tylko na pozbycie się zalegającego towaru, ale również na możliwość zarobku każdej ze stron. Nadwyżki magazynowe oraz produkcyjne skupowane są zazwyczaj przez przedsiębiorców, którzy dostarczają towar do modnych od kilku lat outletów bądź też zajmują się sprzedażą internetową.

Nadwyżki magazynowe oraz produkcyjne, czyli co?

Towar, którego nie udało się sprzedać w sezonie, najczęściej przez długi czas będzie zalegał w magazynie. Producent jest więc narażony na straty finansowe z tego tytułu. Jednak warto wiedzieć, że nawet w takiej sytuacji istnieje możliwość zarobku. Dla przedsiębiorcy wytwarzającego konkretny towar oznacza to odzyskanie często zamrożonych środków finansowych, natomiast dla nabywców możliwość zakupu przedmiotów w bardzo korzystnej cenie oraz wtórną możliwość zarobkowania. W takiej sytuacji każda ze stron jest usatysfakcjonowana.

Każdy z nas wielokrotnie słyszał o sprzedaży hurtowych ilości ubrań bądź sprzętu AGD. To właśnie nadwyżki magazynowe, których przedsiębiorcy chcą się pozbyć jak najszybciej, aby zrobić miejsce na nowe produkty oraz odzyskanie chociaż części zainwestowanych środków finansowych. Najczęściej w ogłoszeniach o wyprzedaży, które czytamy jako konsumenci, jest informacja, iż towar pochodzi z nadwyżek. Nadwyżki, inaczej stocki magazynowe, najczęściej kupowane są przez przedsiębiorców, którzy następnie prowadzą okazjonalną sprzedaż detaliczną towarów.

Jak zarobić na nadwyżkach magazynowych?

Stocki magazynowe dotyczą dziś właściwie każdej branży. Znajdziemy tu ubrania, sprzęty gospodarstwa domowego oraz inne akcesoria użytku codziennego takie jak zastawa stołowa, meble czy tekstylia. Nadwyżkę kupuje przedsiębiorca w bardzo korzystnej dla siebie cenie. Producent pozbywa się zalegającego towaru, odzyskując przynajmniej koszty, które poniósł, a firma skupująca nadwyżki sprzedaje nabyty towar po cenie wyższej, która stanowi i tak niewielki procent ceny towaru sprzedawanego standardowo, dzięki czemu konsumenci nabywają pełnowartościowe dobra w niskiej cenie.

Aby zarobić na nadwyżkach magazynowych, niezbędne jest stałe monitorowanie rynku oraz ogłoszeń. Nabycie hurtowych ilości różnorodnych towarów w korzystnych cenach pozwala na zarobek rzędu kilkunastu, a niekiedy nawet kilkudziesięciu procent i jest bardziej opłacalny niż prowadzenie własnego sklepu. Warto pamiętać, że każdy towar może cieszyć się różnym uznaniem w różnych rejonach kraju czy też kontynentu. Aby zarobić na nadwyżkach magazynowych należy przeprowadzić dokładne rozpoznanie rynku i śledzić na bieżąco pojawiające się okazje kupna i sprzedaży określonych dóbr.

Inspirowane: Maxx10group.pl – sprzedaż nadwyżek magazynowych

Pwiązane Artykuły

Jakie prawa ma firma windykacyjna?

Magda

Jak zaprojektować funkcjonalny magazyn – kilka uwag na temat wyposażenia magazynu

Magda

Czym charakteryzują się regały magazynowe wjezdne?

Magda