Lo♥ki.pl
Manicure hybrydowy bez tajemnic

Manicure hybrydowy bez tajemnic

Zadbane dłonie i piękne paznokcie to wizytówka każdej damy. Niestety zwykłe lakiery często odpryskują już po kilku godzinach. Co więc zrobić, by nie nasze paznokcie wyglądały perfekcyjnie przez kilka tygodni? Na ratunek przyjdzie bardzo popularny ostatnio manicure hybrydowy. Dzięki niemu nie będziesz musiała martwić się czy po kąpieli lub zmywaniu naczyń lakier nie odpadnie.

Manicure hybrydowy – od czego zacząć?

Lakiery hybrydowe zawdzięczają swoją trwałość utwardzeniu w lampie LED lub UV. Zawarte w nich substancje pod wpływem promieni łączą się i na długo zapewniają piękny wygląd paznokci.

Zanim zdecydujesz się na kupno zestawu do manicure hybrydowego, musisz wiedzieć, czego będziesz potrzebowała. Do jego wykonania niezbędne będą:

  • Bambusowe patyczki lub radełko
  • bloczek polerski
  • Bezpyłkowe waciki
  • Cleaner – tak zwany odtłuszczacz
  • Primer kwasowy lub bezkwasowy
  • Bazowy lakier hybrydowy
  • Kolorowe lakiery hybrydowe
  • Top do manicure hybrydowego

Opcjonalnie możesz kupić również naklejki, kryształki, stemple do manicure, folię transferową lub inne ozdoby.

Manicure hybrydowy – jak go wykonać?

Pierwszym i niezwykle ważnym krokiem będzie dokładne odsunięcie skórek, tak by nie zalać ich lakierem. Następnie należy zmatowić płytkę paznokcia bloczkiem polerskim. Po wykonaniu tej czynności odtłuszczamy płytkę cleanerem, używając do tego wacików bezpyłkowych. Teraz wystarczy nałożyć primer. Ważne jest, by nie rozsmarowywać go na paznokciu, lecz nakładać kroplami. To ostatni etap przygotowania paznokci do manicure hybrydowego. Pierwszym krokiem jest położenie lakieru bazowego, który utwardzamy w lampie – 30 sek w lampie LED, 120 sek w lampie UV.

Teraz przechodzimy do pomalowania paznokci kolorowym lakierem. Nakładamy kolejno dwie warstwy, utwardzając je w lampie, tak jak bazę. Teraz możemy dowolnie ozdobić swój manicure brokatem, cekinami, folią transferową czy stempelkami. Następnie malujemy paznokcie topem i ponownie utwardzamy w lampie. Ostatnim krokiem jest przemycie paznokci cleanerem. Tak wykonany manicure powinien utrzymywać się przynajmniej dwa tygodnie.

Pwiązane Artykuły

Marzysz o saunie w ogrodzie? Sprawdź, co wziąć pod uwagę podczas projektowania

Magda

Źle zatankowane auto – konsekwencje dla silnika

Magda

Na czym polega terapia pisaniem?

Magda