Lo♥ki.pl
Bezprzewodowy pomiar temperatury – dlaczego firmy decydują się na to rozwiązanie

Bezprzewodowy pomiar temperatury – dlaczego firmy decydują się na to rozwiązanie?

Bieżący pomiar temperatury to konieczność wszędzie tam, gdzie przechowuje się produkty wymagające specjalnych warunków przechowywania. Monitoring temperatury w dzisiejszych czasach opiera się na nowoczesnych technologiach przesyłania informacji w sposób bezprzewodowy. W tym miejscu warto wspomnieć o rozwiązaniu monitorM2M, które jest narzędziem z rodziny IoT (Internet of Things). Ten nowoczesny system posiada możliwości przetwarzania ogromnej ilości danych i dostarczania ich w formie raportów w czasie rzeczywistym.

Jak działa system monitorM2M?

Główną zaletą rozwiązania monitorM2M jest niezwykle przyjazny i intuicyjny interfejs, który został zaprojektowany w sposób maksymalnie usprawniający poruszanie się po programie. System przekazuje dane dotyczące temperatury w danej przestrzeni w formie szczegółowych raportów lub za pomocą jednego widoku graficznego, w którym możemy uzyskać szybki dostęp do informacji np. z jednego konkretnego bloku.

Warto pamiętać, że monitorM2M to system, do którego dostęp można uzyskać z dowolnego urządzenia desktopowego lub mobilnego. Instalacja nie wymaga pomocy specjalisty, a sam montaż polega jedynie na rozstawieniu czujników w odpowiednich miejscach i zalogowaniu się do systemu.

W przypadku, gdy w przestrzeni dojdzie do naruszenia norm związanych z temperaturami, system od razu alarmuje o zaistniałej sytuacji poprzez alarm dźwiękowy, powiadomienia SMS lub e-mail. Fakt, że aplikacja jest dostosowana do różnych urządzeń, w tym przenośnych, umożliwia błyskawiczną reakcję.

W jakich miejscach wykorzystuje się bezprzewodowy pomiar temperatury?

Monitorowanie temperatury to konieczność m.in. w przypadku magazynów przechowujących żywność. Dbanie o odpowiednie warunki, ich kontrola oraz wykorzystanie systemów monitorujących temperaturę to wymogi wynikające bezpośrednio z przepisów sanepidu. Rozwiązanie monitorM2M spełnia najwyższe standardy pod kątem stabilności i niezawodności, czego wymaga się od tego typu rozwiązań.

Kolejnym miejscem, w którym monitoring temperatury znajduje swoje zastosowanie, są obiekty przemysłowe i produkcyjne. Jakość zachodzących w takich przestrzeniach procesów technologicznych wymaga sumiennej dbałości o temperaturę. Warto pamiętać, że czujniki m2msense Temp mogą pracować w warunkach, które bardzo często są wymagające, zwłaszcza w obiektach przemysłowych i produkcyjnych.

Stała kontrola temperatury leków to także zadanie, z którym świetnie radzi sobie system monitorM2M. Oprogramowanie wykorzystane jest zatem powszechnie zarówno w aptekach, jak i hurtowniach leków. W przypadku specyfiki takiego asortymentu należy pamiętać, że warunki przechowywania mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Możliwość generowania szczegółowych raportów potwierdzających spełnienie wymogów dotyczących temperatur w lodówkach z lekami to podstawa w przypadku zwrotów do hurtowni. Warto również wspomnieć o transporcie szczepionek i krwi, do którego wykorzystuje się specjalne pojemniki izotermiczne, które są zintegrowane z systemem monitorM2M.

Pwiązane Artykuły

Sprężarki bezolejowe LENTO – gwarancja najwyższej czystości sprężonego powietrza

Magda

Kiedy warto zdecydować się na kurs managera gastronomii?

Magda

Spedycja morska – czy warto z niej korzystać?

Magda