Lo♥ki.pl
doradca kredytowy

Ekspert kredytowy – ile kosztuje współpraca z doradcą?

Wiele osób, szukających pieniędzy na zakup mieszkania, staje przed pytaniem, jaki kredy wybrać. Muszą porównać dziesiątki ofert dostępnych na rynku. Zebrać opinie od osób, które już z nich skorzystały. Niejednokrotnie odświeżyć swoją wiedzę na temat finansów, aby zrozumieć jak będzie naliczane oprocentowanie poszczególnych pożyczek.

I ten proces decyzyjny może znacznie skrócić doradca kredytowy. Zamiast wyszukiwać usługi, musimy po prostu znaleźć i zatrudnić odpowiedniego specjalistę. On skorzysta z już posiadanej wiedzy i dopasuje jedną z ofert na rynku do naszych możliwości.

I tutaj pojawia się pytanie, ile kosztuje praca doradcy kredytowego?

Ile kosztuje współpraca z doradcą kredytowym?

Kwestia wynagrodzenia doradcy kredytowego budzi olbrzymie kontrowersje. I to bynajmniej nie dlatego, że specjalista domaga się tak zawrotnych kwot. Wielu potencjalnych klientów mocno dziwi się, kiedy słyszy, że cena za usługi profesjonalisty od kredytów to zero złotych. Niektórzy w tym momencie zaczynają się też najzwyczajniej w świecie doszukiwać szwindla…

Tutaj warto podkreślić, że go nie ma. Ekspert nie bierze pieniędzy od klienta, ale to jeszcze nie oznacza, że nie zarabia.

Skąd pochodzi wynagrodzenie doradcy finansowego?

Sposób zarabiania doradcy kredytowego można nazwać formą marketingu afiliacyjnego. Bank oddaje ekspertowi procent za znalezienie nowego klienta.

I tutaj często znowu pojawiają się obawy, czy doradca kredytowy nie będzie podsyłał produktów, kierując się przede wszystkim tym, ile na nich zarobi. Nie należy się tego bać.

Specjalista zarabia tyle samo, niezależnie od tego, jaki kredyt sprzedał. Ponadto w tego typu zawodach najważniejsze jest zaufanie.

Klienci, którzy zadowoleni z wybranego dla nich kredytu, będą o wiele bardziej skłonni do polecenia doradcy swoim znajomym. Krótko mówiąc, finansista, który dba o swoich kredytowych podopiecznych zarabia więcej a na pewno łatwiej.

Jak wygląda współpraca z doradcą kredytowym?

Przed poleceniem kredytu doradca dokonuje analizy sytuacji klienta. Zbiera dane na temat zadłużenia kredytobiorcy oraz źródeł jego dochodów. Bierze pod uwagę wiek oraz to, jak wysoki wkład własny gotowa jest wnieść dana osoba.

Dla doradcy kredytowego niezwykle ważne są też preferencje klienta. Przed przygotowaniem oferty z produktami poszczególnych banków specjalista dowie się, na jak długi okres dana osoba chce zaciągnąć kredyt. Wyznaczy też taką wysokość miesięcznej raty, aby zbyt mocno nie obciążała comiesięcznego budżetu.

Ostatni etap to już przedstawienie wyselekcjonowanych ofert kredytów.

Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej, przeczytaj dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.

Pwiązane Artykuły

Jak wybrać oświetlenie do jadalni?

Magda

Rzeczy w które warto zainwestować podczas przeprowadzki

Magda

Kiedy warto zdecydować się na zakup namiotu magazynowego ?

Magda