Lo♥ki.pl
serwis Apple Warszawa

iPhone oferuje szereg wyjątkowych funkcji – znasz je wszystkie?

Telefony iPhone producenta Apple to zdecydowanie najwyższa rynkowa jakość. Zapewniają wygodę użytkowania prywatnego i biznesowego, dzięki czemu wykorzystywane są przez miliony ludzi na całym świecie. Atutem tych telefonów jest ich wytrzymałość, intuicyjność użytkowania oraz szereg dodatkowych funkcji, które ułatwiają życie użytkownikom. Przygotowaliśmy zestawienie wybranych z nich. Czy znałeś je już wcześniej?

Kalkutator – ukryty backspace

Jedną z aplikacji wykorzystywanych w iPhone’ach jest kalkulator. Czasami, np. w trakcie nauki lub aktualizacji budżetu domowego, musimy dokonywać kilku obliczeń. Wielu użytkowników po popełnieniu błędu decyduje się na rozpoczęcie obliczeń od nowa, co wydłuża cały proces. Alternatywą jest ukryta opcja cofania, dzięki czemu można wrócić do obliczeń sprzed popełnionego błędu. To ukryta funkcja przycisków C lub AC. Wystarczy przesunąć palcem w prawo lub w lewo, tam, gdzie są wyświetlane cyfry. Taki ruch odczytywany jest przez aplikację jako polecenie cofnięcia. Ponadto korzystając z kalkulatora w widoku poziomym, przed użytkownikami otwierają się dodatkowe funkcjonalności.

Ukryty Touchpad

Kolejną ciekawą funkcją jest ukrycie w klawiaturze dodatkowego panelu dotykowego, który można uznać za tajny. Jak uzyskać do niego dostęp? Warto zapoznać się ze szczegółową instrukcją w internecie, ponieważ może różnić się ona w zależności od modelu użytkowanego iPhone’a. W nowszych modelach wystarczające może być naciśnięcie i przytrzymanie dowolnego klawisza na klawiaturze, a wówczas zostanie ona wyczyszczona. Miejsce, w którym wcześniej była klawiatura, można wykorzystywać jako dodatkowy touchpad. Kursor będzie poruszał się zgodnie z ruchami palca po tej przestrzeni. Jeżeli taka opcja uruchomienia tajnego touchpada nie zadziała, to warto spróbować przytrzymać klawisz spacji. Dodatkowy kursor ułatwia komunikację po dokumentach odczytywanych z poziomu telefonu, czy też obsługę poczty elektronicznej.

Jak ukryć zdjęcia?

Kolejną z przydatnych funkcji jest ukrywanie w iPhone’ach prywatnych zdjęć. Jeżeli mamy zdjęcia, których nie chcemy pokazać innym osobom, to warto je ukryć. W ten sposób uniknie się sytuacji, w których pokazując komuś zdjęcia, przez przypadek otworzy się to, które chcieliśmy zachować tylko dla siebie. Jak ukryć takie zdjęcia w widoku ogólnym galerii? Wystarczy wejść w zdjęcia i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie możemy wybrać konkretne zdjęcia i skorzystać z opcji ich udostępnienia. Wówczas pojawi się opcja „ukryj”, dzięki której zdjęcia trafią do dedykowanego albumu „ukryte”. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Lampa błyskowa jako sygnał otrzymywania powiadomień

Inną ciekawą funkcją jest otrzymywanie powiadomień za pomocą lampy błyskowej aparatu w iPhone. To alternatywa dla osób, które chcą wyciszyć telefon, a z drugiej strony chcą otrzymywać widoczne powiadomienia o wiadomościach itp. Wówczas po otrzymaniu powiadomienia lampa błyskowa aparatu kilkukrotnie mignie. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy przejść ścieżkę: „Ustawienia” -> „Dostępność” -> „Dźwięk/wizualne” -> „Migotanie diody przy alertach”.

Znałeś te funkcje?

To tylko wybrane dodatkowe funkcje, które posiadają telefony iPhone od Apple. Warto dodatkowo poznać pełnię możliwości tego sprzętu, ponieważ potrafi on zaskoczyć nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeżeli masz problemy z odnalezieniem jakiejkolwiek funkcji, nie działa ona prawidłowo lub Twój telefon ulegnie uszkodzeniu, to warto odwiedzić autoryzowany serwis Apple na Ursynowie w Warszawie. Wysokiej jakości specjaliści zadbają tam o Twoje potrzeby.

Pwiązane Artykuły

Przygotuj się do sezonu! Zapasowe części do deskorolki, czyli niezbędnik skate’a

Magda

Bezprzewodowy pomiar temperatury – dlaczego firmy decydują się na to rozwiązanie?

Magda

Manicure hybrydowy bez tajemnic

Magda