Lo♥ki.pl
firma sprzątająca warszawa

Jak skutecznie czyścić szklane drzwi biurowe – poznaj sprawdzone sposoby

Szklane drzwi biurowe są coraz bardziej popularne. Wyróżniają się minimalistycznym i nowoczesnym wyglądem. Aby jednak utrzymać ich elegancki wygląd należy zadbać, aby zawsze były czyste i lśniące. Smugi, odciski, czy kurz zdecydowanie nie wyglądają ani estetycznie, ani profesjonalnie. Jak przywrócić blask szklanym drzwiom biurowym? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz w poniższej części artykułu.

Szklane drzwi biurowe – jak się pozbyć smug i nieczystości?

Drzwi, podobnie jak okna wymagają regularnej pielęgnacji. W przypadku czyszczenia szklanych drzwi biurowych zdecydowanie najlepiej sprawdzi się specjalna myjka do mycia okien oraz specjalistyczny płyn przeznaczony do mycia powierzchni szklanych. Podstawową zasadą jest wykonywanie myjką ruchów pionowych. Dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia smug. Podczas mycia szklanych elementów należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie porysować lub uszkodzić szkła.

Inną, acz zdecydowanie bardziej pracochłonną metodą jest użycie płynu do mycia szyb oraz ściereczki z mikrofibry i ręcznika papierowego. W porównaniu do ściereczek z poliestru, mikrofibra zbiera znacznie więcej zabrudzeń oraz kurzu. Mikrofibra zmniejsza również ryzyko porysowania szkła. W przypadku dużych powierzchni szklanych, wyczyszczenie ich bez użycia myjki może zająć nawet kilka godzin.

Dodatkowo zaleca się impregnowanie szkła za pomocą specjalnych preparatów do tego przeznaczonych. Proces impregnacji powinno powtarzać się co kilka miesięcy. Hydrofobowa powłoka sprawia, że kolejne czyszczenie drzwi będzie znacznie łatwiejsze.

Czyszczenie szklanych drzwi biurowych – firma sprzątająca w Warszawie

Czyszczenie i impregnowanie szklanych elementów nie należy do łatwych czynności, dlatego warto rozważyć zlecenie mycia przeszklonych powierzchni specjalistom. Powierzenie sprzątania powierzchni biurowych profesjonalnej firmie sprzątającej w znaczący sposób może oszczędzić czas, zwłaszcza jeśli przeszkleń w biurze jest sporo. Firma sprzątająca posiada zasoby, wysokiej jakości sprzęt i sprawdzone metody na czyszczenie szklanych drzwi, bez pozostawienia smug. Nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą w Warszawie może podnieść komfort pracy w biurze. Zakres i częstotliwość współpracy można indywidualnie dopasować do potrzeb biura.

Podsumowując, aby samodzielnie wyczyścić szklane drzwi biurowe, najlepiej użyć myjki do mycia okien oraz specjalistycznego płynu. Ewentualnie sprawdzi się również płyn do mycia okien oraz ściereczka z mikrofibry. Co kilka miesięcy należy powtarzać proces impregnacji szkła. Dobrym pomysłem jest nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą, która zajmuje się profesjonalnym i kompleksowym czyszczeniem powierzchni biurowych, z uwzględnieniem szklanych drzwi.

Pwiązane Artykuły

Surowce sypkie w produkcji żywności – o czym pamiętać przy ich transportowaniu?

Magda

Namiot cateringowy – właściwości i zastosowanie

Magda

Samochodowe dźwigi hydrauliczne – wygodne rozwiązanie w transporcie

Magda