Lo♥ki.pl
program mba warszawa

Jak wybrać dobre studia MBA?

Solidne studia MBA są podstawą w rozwoju kariery biznesowej. Inwestycja w nie szybko się zwraca, a przede wszystkim pozwala na umacnianie pozycji w firmie. Gdzie studiować? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

1.Prestiż uczelni

Cieszące się uznaniem uczelnie znane w całej Polsce nie mają problemu, aby w krótkim czasie zapewnić wszystkie miejsca udostępniane w ramach studiów MBA. Można powiedzieć, że zwykle jest ich o wiele, wiele mniej niż kandydatów. Każdy chce studiować na prestiżowej uczelni, na której wykładają najlepsi praktycy i teoretycy.

Programów MBA na świecie jest ponad 10 tysięcy, dlatego nie jesteś ich w stanie wszystkich prześledzić, ale w naszym kraju zdecydowanie na prowadzenie wysuwa się Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej. Jej absolwentami są znane persony świata biznesu, a wykładowcami właściciele wielu znanych korporacji. Warto słuchać ludzi, którzy w branży już odnieśli sukces.

2. Zwróć uwagę na akredytacje

Decydując się na studia MBA musisz przede wszystkim sprawdzić, czy uczelnia otrzymała profesjonalną akredytację od niezależnej organizacji, która ocenia standard jakości programu w zakresie szkolenia menedżerów.

Najważniejsze jest, aby uczelnia posiadała akredytacje międzynarodowe, m.in.

  • AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business),
  • AMBA (Association of MBAs),
  • EQUIS (European Quality Improvement System).

Trzeba podkreślić, że zaledwie 48 uczelni na całym świecie może się nimi pochwalić.

3. Jakość i aktualność programu

Studia MBA oparte są przede wszystkim na praktycznym programie, który uzupełniany jest o teorię, którą w dużym stopniu uczestnicy już znają. Ważne jest jednak, aby na bieżąco program był aktualizowany. Musi odpowiadać bieżącym potrzebom rynkowym, ponieważ uczestniczą w nich menedżerowie działający w dynamicznych branżach.

Zanim wybierzesz konkretną uczelnię sprawdź, czy program MBA w jej ramach jest elastyczny, dostosowany do bieżących potrzeb rynkowych. Dobra uczelnia weryfikuje program i stara się studentom zaproponować jak najbardziej aktualną w branży wiedzę praktyczną i teoretyczną.

4. Wykładowcy to podstawa

Kadra naukowa jest bardzo ważna w przypadku studiów MBA. Powinna składać się przede wszystkim z praktyków, którzy mają ogromne doświadczenie, liczne sukcesy w branży i mogą na konkretnych przykładach opowiedzieć, jak odnieść sukces w biznesie.

Warto zapoznać się z portfolio każdego wykładowcy, który będzie prowadził zajęcia. Poświęcając czas i pieniądze na edukację warto uczyć się wyłącznie od najlepszych.

5. Szeroki wybór specjalizacji

Warto zastanowić się, jak bardzo chcesz zagłębić się w temat naukowego zdobywania wiedzy. Może okazać się, że potrzebujesz programu ukierunkowanego na konkretną branże, w której działasz. Po zrealizowaniu podstawowego programu można automatycznie przejść na specjalizację. Dobrze, aby była ona oferowana przez uczelnię, na której rozpoczynasz przygodę z programem MBA. Znacznie prościej będzie zmotywować się do dalszej edukacji.

Pwiązane Artykuły

Mobilne niszczenie dokumentów – czym jest i dlaczego warto?

Magda

Aromamarketing, czyli tworzenie miłego klimatu

Magda

Surowce sypkie w produkcji żywności – o czym pamiętać przy ich transportowaniu?

Magda