Lo♥ki.pl
Mobilny laptop do pracy tworczej

Mobilny laptop do pracy twórczej – Dell XPS 17 i9 64GB 2TB RTX 2060

Z każdym kolejnym rokiem producenci sprzętu komputerowego udowadniają, że odpowiednio wyposażone laptopy są świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zakupie urządzenia gwarantującego satysfakcjonującą mobilność połączoną z wydajnymi podzespołami. Dell XPS 17 i9 64GB 2TB RTX 2060 to propozycja, która nie tylko łączy w sobie świetną stylistykę oraz jakość wykonania znaną z laptopów biznesowych, ale również zapewnia wystarczający poziom mocy obliczeniowej, konieczny do obsługi wymagających programów.

Wysoka wydajność i kultura pacy

Znajdujący się w laptopie ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9-10885H jest jedną z najmocniejszych jednostek dostępnych na rynku urządzeń mobilnych. Dzięki świetnemu taktowaniu, które w trybie turbo może wynosić nawet 5,30 GHz, a także aż 16 MB pamięci podręcznej cache, procesor doskonale radzi nawet z bardzo wymagającymi zadaniami. Cały układ jest dodatkowo wspierany przez 64 GB pamięci RAM o taktowaniu 2933 MHz, dzięki czemu obsługiwanie równocześnie nawet kilku wymagających programów nie wpływa negatywnie na wysoką kulturę pracy urządzenia. Ponadto do dyspozycji użytkownika został oddany szybki dysk SSD typu NVMe PCIe, który dzięki pojemności 2 TB jest gwarancją dostatecznej ilości miejsca na wszelkiego rodzaju programy oraz pliki.

Obsługa wymagających programów graficznych

Dell XPS 17, podobnie jak inne wysokiej klasy laptopy, posiada rozubudowany układ odpowiadający za obsługę grafiki. Zintegrowana karta graficzna Intel UHD 630 doskonale sprawdzi się podczas pracy z mniej wymagającymi programami, czy w trakcie przyglądania stron internetowych. W sytuacji, w której istnieje potrzeba skorzystania ze zdecydowanie większej mocy, niezastąpiona okazuje się dedykowana karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2060i. Układ ten jest jedną z najbardziej responsywnych jednostek implementowanych do sprzętów mobilnych. Obecność aż 6 GB pamięci GDDR5 sprawia, że RTX 2060i jest w stanie nie tylko obsługiwać bardzo wymagające programy graficzne, ale również doskonale sprawdzi się podczas gry w najnowsze tytuły. Dell XPS 17 jest więc nie tylko świetnym sprzętem do pracy, ale również urządzeniem, które potrafi zapewnić swoim użytkownikom najwyższy poziom rozrywki.

Ekran o świetnych parametrach

Dopracowany wyświetlacz jest elementem, który bardzo często wyróżnia urządzenia z najwyższej półki na tle innych modeli. Dell XPS 17 jest laptopem, w którym producent postawił na 17 calową matrycę wykonaną w technologii IPS i oferującą rozdzielczość UHD+ (3840 x 2400). Dzięki tak dobrym parametrom ekranu wyświetlany obraz charakteryzuje się świetnymi kątami widzenia, doskonałym oddaniem barw oraz bardzo dobrym kontrastem, który znacznie ułatwia obsługiwanie urządzenia przy silnym nasłonecznieniu. Dodatkowo szklany ekran urządzenia umożliwia obsługiwanie sprzętu za pomocą dotyku.

Szeroki zakres dostępnych portów

Duża ilość złączy jest istotnym czynnikiem, który zdecydowanie wpływa na komfort wykonywanej pracy. Dell XPS 17 został wyposażony w 4 złącza Thunderbolt USB typu C, które gwarantują świetna prędkość przesyłania plików. Dodatkowo dzięki skanerowi linii papilarnych, dostęp do poufnych danych na dysku laptopa jest doskonale chroniony. Producent zadbał także o to, aby sprzęt dobrze sprawdził się podczas telekonferencji. Wbudowana kamera oraz mikrofon zapewniają wysoki poziom rozmowy i pozwalają uczestniczyć w spotkaniu z każdego miejsca z dostępem do internetu. Wysoka mobilność nie byłaby jednak możliwa bez obecności pojemnej baterii. Z tego powodu Dell XPS 17 został wyposażony w wysokiej jakości ogniwo, które z pewnością zostanie docenione przez wszystkich zwolenników pracy mobilnej.

źródło: Grabthelap.com – sklep z laptopami Dell online

Pwiązane Artykuły

Nowoczesne sprężarki bezolejowe – czy warto w nie inwestować

Magda

Hurtownia w dużym centrum hurtowni – zalety rozwiązania

Magda

Namiot cateringowy – właściwości i zastosowanie

Magda