Lo♥ki.pl
Namiot cateringowy – wlasciwosci i zastosowanie

Namiot cateringowy – właściwości i zastosowanie

Lato sprzyja organizacji przyjęć na świeżym powietrzu. Wesela, urodziny czy obiady komunijne coraz częściej odbywają się wtedy w przydomowych ogrodach. Jak jednak zadbać o jak największy komfort gości i o jedzenie? Przyjęcie zorganizowane na zewnątrz, uzależnione jest niestety od warunków atmosferycznych, więc aby deszcz czy wiatr nie popsuł całej naszej pracy, warto odpowiednio się zabezpieczyć. W tym celu można wybrać namioty cateringowe. Na rynku dostępne są różnorodne modele tego typu konstrukcji, ale przed dokonaniem wyboru warto zasięgnąć kompleksowej wiedzy na temat ich podstawowych właściwości i zastosowań.

Właściwości namiotów cateringowych

Na przyjęciach przygotowywane są duże ilości potraw i napoi. Warto zadbać o to, aby nie straciły one swojej świeżości i walorów smakowych. W tym celu warto poszukać namiotu cateringowego, który będzie nie tylko chronił przed wiatrem i deszczem, ale również przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ponadto powinien on przepuszczać powietrze i umożliwiać bezpieczny montaż klimatyzacji lub nagrzewnicy. Warto również wspomnieć o innych dodatkowych cechach, które ułatwiają korzystanie z namiotu cateringowego. Jest to na przykład kurtynowy system otwierania bramy, który ułatwia pracę obsłudze eventu. Brama tego typu jest mocowana na gumkach, które umożliwiają jej szybki demontaż.

Po czym poznać dobry namiot?

Namiot musi posiadać szereg cech, które ułatwią jego użytkowanie. Przede wszystkim powinien być mobilny oraz łatwy w rozkładaniu i demontażu. W ten sposób zaoszczędzimy bowiem sporo czasu, szczególnie jeżeli jest to duży namiot cateringowy, który ma pomieścić znaczną liczbę gości. Bezpośrednio przed zakupem warto zwrócić uwagę również na to, czy ma on system cyrkulacji powietrza i czy zapewnia ochronę UV. Pozwoli to na zachowanie smaku i świeżości potraw na dłużej. Do innych, ważnych czynników, które świadczą o jakości namiotu, są atesty. Przede wszystkim warto, aby dany model posiadał certyfikat M2, czyli zaświadczenie o trudnopalności i europejskie atesty bezpieczeństwa BVCTS.

Firmy, które zajmują się udostępnianiem profesjonalnych namiotów, dbają również o meble cateringowe. Powinny one charakteryzować się stabilną konstrukcją, którą można łatwo dostosować do warunków nawierzchni czy liczby gości. Meble cateringowe w wielu przypadkach są również personalizowane za pomocą kolorów czy napisów.

Namioty nie na jedną okazję

Firmy, udostępniające namioty cateringowe, mają w swoich zasobach modele letnie, zimowe oraz całoroczne. Dzięki temu można wybrać namiot, który jak najlepiej sprosta naszym potrzebom. Jego zastosowanie jest uzależnione od konstrukcji. Im bardziej wzmocniona wspornikami górnymi i dolnymi, tym bardziej zda sprawdzian nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. W celu osiągnięcia odpowiedniej stabilność na wypadek silnego wiatru stosowane są specjalne naciągi i konstrukcje podłogowe. Jest to szczególnie istotne, jeżeli posiadamy duży namiot cateringowy całoroczny.

Namioty cateringowe cieszą się dużą popularnością na różnego rodzaju eventach, gdyż są w stanie pomieścić wiele osób, a ich montaż i personalizacja jest łatwa. Wybór namiotu cateringowego to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób prywatnych, które szukają miejsca na przyjęcia, ale również dla hoteli czy restauracji. Tego typu inwestycja będzie bowiem opłacalna w dłuższej perspektywie czasu.

Źródło: Dascompany.com – namioty garażowe

Pwiązane Artykuły

Programy ochrony środowiska, a zagospodarowanie przestrzenne

Magda

Aromamarketing, czyli tworzenie miłego klimatu

Magda

Które branże wykorzystują transport pneumatyczny?

Magda