Lo♥ki.pl
Nowoczesne sprężarki bezolejowe

Nowoczesne sprężarki bezolejowe – czy warto w nie inwestować

Zastosowanie sprężonego powietrza jako medium zasilającego jest coraz powszechniejsze w przemyśle. Istotną jego cechą jest stopień czystości, który jest uzależniony od zastosowanych systemów filtracji lub zastosowanego czynnika smarującego

Sprężarki olejowe i bezolejowe – różnice

Zasadniczą cechą wskazującą na odmienność zastosowanych technologii w obu kompresorach jest zastosowany czynnik smarujący. W sprężarkach olejowych są to oleje, a w sprężarkach bezolejowych może być woda. Zadaniem tych czynników jest zarówno zmniejszenie tarcia pomiędzy poszczególnymi elementami metalowymi systemu sprężającego powietrze, jak i uszczelnianie systemu pozwalające na utrzymanie powietrza w mechanizmie sprężającym. Ważnym zadaniem czynnika smarującego jest odprowadzanie wydzielanego podczas sprężania ciepła. Warto zaznaczyć, że woda spełnia tę rolę efektywniej, niż olej.

Bezsprzeczna zaletą sprężarek bezolejowych jest fakt, że generują one sprężone powietrze w 100% wolne od cząsteczek oleju. W wyniku czego może być ono wykorzystywane w branżach, które kładą duży nacisk na produkcję towarów wrażliwych – m.in. żywności, elektroniki, farmaceutyków czy produktów medycznych.

LENTO – niezawodne sprężarki bezolejowe

LENTO to wysokiej jakości kompresory bezolejowe o zmiennej wydajności. Wyposażone w wtrysk wody gwarantują pełną czystość powietrza, które wolne jest od cząstek oleju – w tej materii spełniają najwyższą klasę czystości sprężonego powietrza „0” według normy ISO 8573.1. Dzięki temu z powodzeniem mogą być wykorzystywane w procesie produkcyjnym wymagającym czystego, sprężonego powietrza w branżach, gdzie niedopuszczalne jest występowanie cząsteczek oleju w wyrobach gotowych oraz pomieszczeniach zakładu.

Czystość sprężanego powietrza to nie jedyna zaleta sprężarek bezolejowych LENTO. Ten typ kompresorów odzwierciedla stały trend w przedsiębiorstwach zmierzający do ograniczenia kosztów eksploatacyjnych i dbałości o środowisko. Sprężarki typu LENTO to urządzenia charakteryzujące się relatywnie niską energochłonnością sprzyjającą obniżeniu kosztów użytkowania oraz ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Niski pobór mocy ten typ sprężarek bezolejowych zawdzięcza:

  • napędowi bezpośredniemu 1:1 – brak przekładni sprawia, że energia przekazywana jest do elementu sprężającego w zasadzie bez strat;
  • płynnej regulacji wydajności – sterowanie prędkością obrotową pozwala na dostosowanie ilości produkowanego sprężonego powietrza do bieżącego zapotrzebowania w zakładzie.

LENTO są także innowacyjne pod względem dbałości o środowisko naturalne nie tylko w zakresie ograniczenia poboru energii elektrycznej. Tworzony w trakcie procesu sprężania kondensat jest neutralny dla środowiska naturalnego i może być bezpośrednio odprowadzany do kanalizacji. Co więcej, osuszacz wyposażono w innowacyjny system odzysku wody, co pozwala ograniczyć koszty eksploatacyjne.

Dużym atutem kompresorów bezolejowych LENTO jest także komfort użytkowania, jaki zapewniają. Zastosowano w nich szeregu rozwiązań, dzięki czemu codzienne stosowanie jest proste i wygodne. Warto wymienić tutaj:

  • niską temperaturę pracy i sprężonego powietrza,
  • brak konieczności stałego podłączenia sprężarki do sieci wodociągowej,
  • niezawodność i niskie koszty eksploatacji w zakresie technicznym,
  • sterowniki, które umożliwiają automatyzację sprężania powietrza, monitorowanie, rejestrowanie i analizę całego procesu.

Źródło: Almig – Sprężarki powietrza

Pwiązane Artykuły

Kiedy warto zdecydować się na kurs managera gastronomii?

Magda

Namiot cateringowy – właściwości i zastosowanie

Magda

Ekspert kredytowy – ile kosztuje współpraca z doradcą?

Magda