Lo♥ki.pl
biuro-kard-płac

Outsourcing kadr i płac w dużych korporacjach

Naliczanie pensji oraz wszystkie inne czynności związane z kadrami to czasochłonne procesy biznesowe wymagające doskonałej organizacji pracy, doświadczenia oraz specjalistycznego oprogramowania. Szczególnie duże znaczenia ma on w przypadku dużych korporacji, zatrudniających setki osób, gdzie pracy związaną z zasobami ludzkimi jest bardzo dużo. Kompetentni i odpowiedzialni pracownicy działu kadr i płac są podstawą każdego przedsiębiorstwa. Wiele firm zamiast rozwijać własne wewnętrzne działy kadrowo-płacowe, stawia na obsługę firm zewnętrznych. Dlaczego outsourcing kadr i płac jest tak popularny? Wynika to z kilku czynników.

Minimalizacja ryzyka popełnienia błędów w obsłudze kadrowo-płacowej.

Po pierwsze, firmy zajmujące się outsourcingiem zasobów ludzkich pomagają zminimalizować ryzyko związane z nieprzestrzeganiem zmieniających się przepisów, dotyczące zatrudnienia i prawa pracy. Pracownicy firmy outsourcingowej nie tylko pomagają firmom w przestrzeganiu tych przepisów, ale również prowadzą i kontrolują politykę kadrowo-płacową firmy. Zlecenie tych procesów firmie zewnętrznej nie oznacza całkowitego wyeliminowania ryzyka i przekazania jej odpowiedzialności za ewentualnie popełnione błędy. Współpraca z firmą zewnętrzną daje jednak możliwość uzyskania odszkodowania za popełnione przez nią błędy. W wyniku błędu pracownika zatrudnionego przez naszą firmę możemy maksymalnie dochodzić odszkodowania rzędu trzykrotnej wartości jego wynagrodzenia. W wypadku współpracy z firmą zewnętrzną może to być wartość wielokrotnie wyższa.

Oszczędności oraz usprawnienie procesów kadrowo-płacowych w firmie.

Outsourcing pomaga również obniżyć koszty działalności, poprzez rezygnację z wydatków związanych z utrzymaniem własnego działu kadrowo-płacowego. Przedsiębiorca zamiast wydawać pieniądze na utrzymanie i rozwój własnego działu kadr i płac, może ponosić znacznie niższe koszty miesięcznej obsługi przedsiębiorstwa przez firmę zewnętrzną. Najczęściej firmy oferujące outsourcingową obsługę działu kadr i płac oferują wsparcie w zatrudnieniu pracowników, a także zajmują się  bieżącą obsługę kadrową. Decydując się na oddelegowanie procesów kadrowo-płacowych na zewnątrz, firma może skupić się na swojej głównej działalności, zwiększając tym samym wydajność całej swojej działalności. Korzystając z usług firmy outsourcingowej, przedsiębiorca otrzymuje nie tylko do fachową opiekę profesjonalistów z dziedziny kadr i płac, ale również dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych co zapewnia większą wydajność firmy.

Źródło: MDDP – Outsorcing.pl

Pwiązane Artykuły

Kiedy warto zdecydować się na zakup namiotu magazynowego ?

Magda

Bezprzewodowy pomiar temperatury – dlaczego firmy decydują się na to rozwiązanie?

Magda

Korzyści z zastosowania systemów fotowoltaicznych w firmach

Magda