Lo♥ki.pl
Nowoczesne sprężarki bezolejowe

Sprężarki bezolejowe LENTO – gwarancja najwyższej czystości sprężonego powietrza

Sprężarki śrubowe bezolejowe wykorzystuje się w wielu branżach przemysłowych. Ich użycie gwarantuje najwyższą jakość wyprodukowanych artykułów, a także zadowalający poziom wykonywanych usług. To rozwiązanie nowoczesne, uniwersalne i polecane każdemu przedsiębiorcy.

Sprężarki bezolejowe Lento jako odpowiedź na potrzeby przedsiębiorstw, którym zależy na maksymalnej czystości sprężonego powietrza

Sprężarki bezolejowe Lento to urządzenia o wysokich walorach przemysłowych. Są one gwarancją najwyższej czystości sprężonego powietrza. Ten rodzaj kompresorów zapewnia wytwarzanie sprężonego powietrza w 100% wolnego od cząstek oleju, co potwierdzone jest klasą 0 według kryteriów normy ISO 8573-1.

Sprężarki śrubowe bezolejowe wykorzystuje się w procesach produkcji oraz w usługach, gdzie stosowanie sprężonego powietrza o wysokiej czystości jest kluczowe dla finalnego produktu. Warto wspomnieć, iż konwencjonalne sprężarki śrubowe wykorzystujące olej jako czynnik smarujący oraz odprowadzający ciepło mogą powodować zanieczyszczenie wyprodukowanych towarów i obniżenie jakości świadczonych usług. Wiele firm nie może pozwolić sobie na to ryzyko, ponieważ wiąże się to z licznymi konsekwencjami prawnymi, łącznie z przymusem utylizacji wybranej partii wyprodukowanych artykułów.

Kompresory przemysłowe bezolejowe – urządzenia bezawaryjne, które są dostosowane do intensywnej, codziennej pracy

Sprężarki śrubowe bezolejowe Lento są nowoczesnymi urządzeniami, które gwarantują, iż w wielu procesach produkcyjnych ryzyko przedostania się zanieczyszczeń do układu powietrza jest całkowicie wykluczone. Prezentowane kompresory można wykorzystywać w wielu branżach – są one dedykowane przemysłowi spożywczemu, optycznemu, wojskowemu, lotniczemu, elektronicznemu, elektromechanicznemu, farmaceutycznemu, kosmetycznemu, a także innym gałęziom, w których potrzebna jest najwyższa jakość sprężonego powietrza.

Sprężarki bezolejowe Lento sprawdzają się w codziennej pracy. To urządzenia bezawaryjne, niezawodne, tanie w eksploatacji, a także łatwe w konserwacji i naprawie. Kompresory, dostarczane przez renomowanych dystrybutorów, są dostosowane do wymogów konkretnych procesów produkcyjnych.

Zasada działania sprężarek bezolejowych – dlaczego urządzenia te produkują czyste, sprężone powietrze, które jest w 100% wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń?

Zakup sprężarki bezolejowej jest doskonałym rozwiązaniem, nie tylko dla małego zakładu usługowego, ale także dużej firmy produkcyjnej. Sprężarki śrubowe bezolejowe są odpowiedzią na zapotrzebowanie szerokiej gamy branż przemysłu, w których maksymalna czystość sprężonego powietrza jest gwarantem spełniania przez towary czy usługi restrykcyjnych norm i przepisów Unii Europejskiej.

Zasada działania sprężarek bezolejowych Lento sprowadza się do tego, iż czynnikiem przeciwdziałających siłom tarcia oraz odprowadzającym nadmiar ciepła jest substancja neutralna i naturalna – woda. Dzięki temu, całkowicie eliminuje się ryzyko zanieczyszczenia sprężonego powietrza, a jednocześnie kompresor przemysłowy jest mniej narażony na negatywne działanie czynnika smarującego, którym jest olej. Co więcej, woda, która wytwarzana jest z kondensatu neutralizuje i wypłukuje zanieczyszczenia istniejące w powietrzu zasysanym z otoczenia przez urządzenie. W efekcie medium robocze jest wolne nie tylko od cząstek oleju, ale również innych zanieczyszczeń w postacie drobnoustrojów, pyłków czy cząstek stałych.

Warto dodać, że sprężarki śrubowe bezolejowe Lento posiadają oznakowanie CE, jak również są polecane przez towarzystwa klasyfikacyjne, specjalizujące się w technologii sprężonego powietrza.

Czystość powietrza, które wytwarzane jest przez sprężarki bezolejowe Lento wynika także z zastosowania separacji zanieczyszczeń oraz wielostopniowej filtracji. Nie wymaga także specjalistycznych systemów związanych z usuwaniem kondensatu zanieczyszczonego olejem.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

Pwiązane Artykuły

Spersonalizowana mata wejściowa – drobny akcent, tak wiele korzyści

Magda

Korzyści z zastosowania systemów fotowoltaicznych w firmach

Magda

W jaki sposób grywalizacja może poprawić wydajność kierowców?

Magda