Lo♥ki.pl
środki czystości clinex

Czas na przedświąteczne porządki – jak szybko i skutecznie sprzątnąć mieszkanie?

Okres przedświąteczny to w wielu domach i mieszkaniach czas gorączkowych przygotowań. Planujemy świąteczne menu, przygotowujemy potrawy, no i oczywiście sprzątamy dom na święta. Jak zorganizować przedświąteczne porządki, by dom był idealnie czysty, a jednocześnie zdążyć ze wszystkim w niespełna parę dni? Sprawdź sprawdzone sposoby na skuteczne i szybkie sprzątanie.

Po pierwsze – opracuj plan działania

Jeżeli obudzisz się w ostatni przedświąteczny weekend z planem na wielkie sprzątanie i pomysłem, aby przeprowadzić je w jeden dzień, niestety może on się nie powieść. Co gorsza, skończy się dużo większym rozgardiaszem, okrutnym zmęczeniem i złością wszystkich domowników. Jeżeli planujesz naprawdę gruntowne porządki postaraj rozłożyć je na kilka dni. Zaangażuj w prace domowe również wszystkich domowników. Nawet najmłodsi mogą dołożyć swoją cegiełkę do prac domowych. Usiądźcie wspólnie w dzień poprzedzający sprzątanie i ustalcie plan działania.

Jak sprzątać skutecznie?

Podstawowa zasada sprzątania mówi, że sprzątamy od góry do dołu. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wycieramy wysokie meble, zmiatamy pajęczyny z narożników, wycieramy lampy i karnisze. Następnie odkurzamy kanapy, ścieramy kurze, myjemy parapety i drzwi. Na samym końcu odkurzamy i myjemy podłogi. Podczas mycia kafelek i płytek nie zapomnij o fugach. W ich czyszczeniu pomogą specjalistyczne środki takie jak Czysta Fuga Forlux.

Przygotuj sprzęt do sprzątania

Zanim przystąpisz do gruntownych porządków sprawdź czy posiadasz niezbędne środki do sprzątania oraz przygotuj sprzęt. Zadbaj o worki na śmieci, sprawny odkurzacz i mopa. Nie zapomnij o odpowiednich, dobrych jakościowo środkach chemicznych. Staraj się kupować płyny dedykowane pod konkretną czynność, zamiast uniwersalnych środków „do wszystkiego”. Warto zainwestować w chemię profesjonalną, która wykazuje się dużo większą skutecznością. Planując mycie okien możesz skorzystać z płynu do szyb Clinex. Jeśli masz duże przeszklenia możesz skorzystać z myjki do okien lub elektrycznej ściągaczki do wody.

Oddaj sprawę w ręce profesjonalistów

Jeśli czujesz, że mimo najszczerszych chęci nie podołasz wielkiemu sprzątaniu, a marzysz o czystym domu, skorzystaj z usług profesjonalistów. Firmy sprzątające z pewnością doprowadzą Twój dom do porządku w zaledwie parę godzin. Używają przy tym profesjonalnej chemii, dzięki czemu masz pewność, że uda się im doczyścić nawet największe zabrudzenia.

Pilnuj porządku na bieżąco

Perspektywa wielkiego i gruntownego sprzątania może przytłoczyć każdego. Jak sprawić, by sprzątanie stało się przyjemnością, a nie jedynie przykrym  obowiązkiem i udręką? Staraj się w trakcie całego roku pilnować porządku w domu na bieżąco. Nie oznacza to co tygodniowego mycia okien i codziennego szorowania podłóg. Stwórz plan działania, według którego codziennie poświęcisz 15 minut na bieżące ogarnięcie mieszkania. Dodatkowo każdego dnia wybierz jedno pomieszczenie, które zostanie posprzątane w całości „z wierzchu”. Dbając co tydzień o prysznic i wannę w łazience masz pewność, że nie pojawi się tam uporczywy kamień, z którym później walczyć trzeba będzie kilka godzin. Bieżący porządek to także większy ład w domu i przyjemność korzystania z niego.

Pwiązane Artykuły

Czyszczenie toalety – niezbędnik

Magda

Jak wybrać bramę garażową?

Magda

Jak skutecznie pozbyć się wody i wilgoci po zalaniu mieszkania?

Magda