Lo♥ki.pl
Drzwi rzeźbione - podkreśl styl swoich wnętrz

Drzwi rzeźbione – podkreśl styl swoich wnętrz

Każde drzwi perfekcyjnie przedstawiają się w stylowych, gustownych i indywidualnych wnętrzach. Decydując się na drzwi specjalnie wyrzeźbione, mamy możliwość nie tylko uwypuklić unikatowy charakter wnętrza, lecz także popuścić wodzę fantazji przez realizację niekonwencjonalnego projektu, oddającego nasz własny gust oraz smak. Jest to ważne dla tych dysponentów nieruchomości, którzy mają pod dostatkiem rozwiązań nudnawych oraz standardowych.

Na co zwrócić uwagę?

Przed podjęciem decyzji o zakupie drzwi warto wpierw uwzględnić parę czynników, tj. kolorystykę podłóg w przypadku drzwi wewnętrznych czy elewacji oraz okien w przypadku drzwi zewnętrznych. Trzeba też wziąć pod uwagę ogólnikową wizję aranżowanych wnętrz oraz całego domu, dzięki czemu będziemy mieć pewność, iż rzeźbione drzwi skutecznie dopełnią, a nie zepsują całość. Warto dla przykładu poradzić się profesjonalnego architekta, który dobrze podpowie, jakie rozwiązanie będzie w danym wypadku najkorzystniejsze.

Przeznaczenie rzeźbionych drzwi

Drzwi w oryginalny sposób rzeźbione sprawdzą się doskonale nie tylko w prekursorskich budynkach, gdzie już na etapie samego projektowania uwzględnia się gust, w jakim zrealizowana zostanie konkretna inwestycja, np. w wytwornych willach albo wspaniałych rezydencjach. Są one jednocześnie wspaniałym pomysłem do wszystkich starszych budynków, w których z powodzeniem mogą podkreślić ich starodawny czy staromodny charakter. Wyśmienicie też prezentują się w domach utrzymanych w klimacie rustykalnym, gdzie przepięknie rzeźbione drewno podkreśla oryginalną estetykę całego mieszkania. Warto też pomyśleć o cudownych rzeźbionych drzwiach, kiedy mieszkamy w budynku przypominającym dworek. Arcybogata ornamentyka drzwi nada całości nieodzownego szyku budynku, a także klasy.

Typ drzwi

Wybierając drzwi, trzeba jednakże zwrócić uwagę nie tylko na ich przepiękny wygląd. Istotne jest także, z jakiego gatunku drewna są zrobione. Produkowane są wspaniałe drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne z ościeżnicami i opaskami zrobionymi z masywnego drewna sosnowego, a także skutecznie zabezpieczone uszczelką na całym obwodzie. Na każde życzenie klienta wykonuje się także drzwi z pozostałych gatunków drewna, np. z dębu, olchy albo mahonia. Mamy też do wyboru arcybogaty zbiór autorskich wzorów rzeźb na drzwiach, jednakże istnieje możliwość zastosowania własnego projektu klienta, co otwiera niemałe pole do wyobraźni. Oprócz tego wykonuje się jednocześnie odmienne rzeźbione wyroby drewniane na prywatne zamówienie, które dobrze spełnią się jako dodatek do drzwi.

Podsumowując, ażeby uniknąć kłopotów w doborze drzwi, trzeba pamiętać o kilku niebagatelnych kwestiach. Jedną z nich jest sposób wykonania drzwi, która ma wbrew pozorom bardzo poważne znaczenie dla domowników. Warto dobrze się zastanowić zanim określimy rodzaj drewna, ponieważ od jego rodzaju zależy to, jak długo drzwi będą nam służyć. Przy uwzględnieniu wszystkich parametrów, wymiarów, a także estetyki możemy dobrać najgustowniejsze dla nas drzwi rzeźbione, które przez długie lata będą stanowiły estetyczną ozdobę naszego domu.

Źródło: www.drzwinawymiar.com – drzwi na wymiar

Pwiązane Artykuły

Dodatki z kamienia odmienią wnętrze Twojego salonu SPA

Magda

Tapety ścienne w pokoju dziecięcym – poznaj zalety tego rozwiązania

Magda

Posadzka w supermarkecie – wymagania i najlepsze rodzaje podłóg

Magda