Lo♥ki.pl
Jak ładnie urządzić dom

Jak ładnie urządzić dom?

Urządzanie domu to ważna sprawa, ponieważ ładnie wyglądające wnętrza sprawiają, że chcemy w nich przebywać. Kiedy zadbamy o kilka dodatków albo elegancki wygląd wnętrz, poczujemy się komfortowo i swobodnie w naszym domu.

Przede wszystkim minimalizm

Badania naukowe przeprowadzane na osobach w różnym wieku pokazały, że wolimy przebywać w pomieszczeniach, które mają mniej elementów i są przestronne. Zbyt duże zagracenie przestrzeni daje wrażenie, że mimo sprzątania wnętrze wydaje się brudne. Duża ilość bibelotów wcale nie sprzyja naszemu skupieniu ani naszemu samopoczuciu. Mniej znaczy więcej, zwłaszcza w przypadku urządzania domu. Najlepiej wybrać jeden element, którym chcemy udekorować nasze wnętrze. Mogą być to kwiaty, które dobrze działają na nasz nastrój albo fotografie bliskich. Na pewno poczujemy się lepiej, kiedy wokół nas będziemy mieć kwiaty i ładne zdjęcia, a nie niepotrzebne bibeloty. Jeśli kochamy np. wazony albo figurki stwórzmy spójną kolekcję, która będzie estetyczna i ładnie wyeksponowana. Przez chaos na półkach nikt nie zachwyci się naszą kolekcją. Pamiętajmy też o jej regularnym odkurzaniu.

Przytulne dodatki

Wybierzmy dodatki ocieplające wizerunek naszego wnętrza. Mogą być to poduszki albo świece. Pamiętajmy, że takie niewielkie elementy sprawiają, że czujemy się przyjemnie i bezpiecznie. Oczywiście dopasujmy je do naszych oczekiwań i gustu. W końcu ma być to nasze miejsce odpoczynku. Pozwólmy sobie na mocny akcent, który pokaże nasze zainteresowania. Może to być róg przywieziony z podróży, czy ręcznie wyszywana makata. Taki element nada naszemu pokojowi niepowtarzalnego charakteru. Poczujemy się bardzo przytulnie. Postarajmy się nie dawać wielu akcentów kolorystycznych. W pomieszczeniach, które są bardzo jaskrawe źle się odpoczywa.

Kącik dla relaksu

Poświęćmy kawałek pokoju na kącik do relaksu. Może być to miejsce koło kominka albo wygodny fotel przy biblioteczce. Ma być to miejsce, które stanie się naszą oazą. Będzie świetne do odpoczynku. Zadbajmy o jego wygląd.

Pwiązane Artykuły

Ręczniki z bawełny egipskiej Nefretete – dlaczego przewyższają tradycyjne ręczniki frotte?

Magda

Shuttersy na okna – dlaczego cieszą się coraz większą popularnością?

Magda

Ładnie wyglądają i oczyszczają powietrze – oto rośliny, które walczą ze smogiem

Magda