Lo♥ki.pl
Jak wybrać bramę garażową?

Jak wybrać bramę garażową?

Wbrew pozorom odpowiedni wybór bramy garażowej to wcale nie taki prosty temat jakby się mogło wydawać. Decydując się na konkretne rozwiązanie trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw. Brama garażowa musi być trwała, prosta w obsłudze oraz wygodna. Dodatkowo jeżeli ma być częścią domu to powinna chronić od utraty ciepła.

Rodzaje bram dostępnych na rynku

Rozwierane – najstarszy rodzaj bram, który dostępny jest na rynku. Kiedyś był najczęściej stosowany, jednak obecnie spotykany jest tylko w starszych domach. Tego typu bramy najczęściej mają skrzydła o szerokości od 1 do 1.5m oraz wysokość 2 do 2.2 metra. Konstrukcja nie ogranicza wymiarów bramy.

  • Uchylne – w standardzie szerokość bram tego rodzaju nie przekracza 3 metrów, a ich wysokość 2,3 m.
  • Segmentowe – występują górne oraz boczne. Bramy segmentowe górne są większe od rozwiązań bocznych i mogą mieć nawet 5 na 3 metry.
  • Rolowane – ich szerokość może mieć nawet 5 metrów a wysokość 3 metry.

Jeśli chodzi o zastosowanie bram w miejscach nietypowych to można zastosować bramy rolowane oraz segmentowe.

Na co zwracać uwagę wybierając bramę?

Miejsce na podjeździe – W przypadku wyboru bramy rozwieranej trzeba dysponować dużą ilością miejsca na podjeździe, co najmniej o szerokości równej szerokości skrzydła, jednak tego rodzaju brama wewnątrz pomieszczenia nie zajmuje w ogóle miejsca. W przypadku bram segmentowych i rolowanych nie potrzeba miejsca na podjeździe.

Wygoda

O wygodzie korzystania z bramy decyduje sposób jej otwierania. W bramach uchylnych, segmentowych czy też rolowanych stosowane są specjalne systemy prowadnic. Jednak niezależnie od rozwiązania trzeba samodzielnie otworzyć bramę. W przypadku bram rolowanych obowiązkowy jest napęd elektryczny, jeżeli chodzi o bramy uchylne i segmentowe to napęd tego rodzaju może być zamontowany w każdym momencie ich stosowania. W przypadku bram rozwieranych montaż napędu otwierania również jest możliwy, jednak bardziej skomplikowany ponieważ trzeba zamontować aż dwa siłowniki. Odpowiednia brama jest bardzo potrzebna.

Pwiązane Artykuły

Jak wygląda osuszanie po zalaniu?

Magda

Żywe ściany, czyli o zaletach ogrodów wertykalnych

Magda

Kiedy najkorzystniej kupić propan dla domu i firmy

Magda