Lo♥ki.pl
Kiedy najkorzystniej kupić propan

Kiedy najkorzystniej kupić propan dla domu i firmy

Żyjemy w klimacie umiarkowanym, w którym ogrzewanie budynków mieszkalnych oraz firmowych to konieczność. Efektywna praca w obiekcie nieogrzewanym podczas miesięcy zimowych jest niemożliwa. Aby jednak okres grzewczy i wydatki wówczas ponoszone nie przekraczały możliwości finansowych, dobrze zastanowić się nad instalacją LPG ze zbiornikiem z płynnym propanem.

Co ma wpływ na cenę gazu propan?

Propan doskonale sprawdza się w naszym klimacie, bez problemu radzi sobie w warunkach niskich temperatur. O ile mieszanina propan-butan jest stosowana w pomieszczeniach zamkniętych, z propanu korzysta się, gdy zbiorniki znajdują się na zewnątrz budynku. Również z tego powodu propanem zalewane są przydomowe zbiorniki gazowe.

Gaz płynny jest podatny na zawirowania rynkowe. Jego cena zależy między innymi od wysokości podatków czy  warunków atmosferycznych. Każda zmiana w tej kwestii powoduje podwyżki dla odbiorcy finalnego.

Na cenę gazu wpływ ma również kurs dolara, który bezpośrednio przekłada się na ceny gazu na świecie. Często zdarza się, że wzrost kursu dolara przekłada się natychmiast na wyższe stawki dla konsumentów, tymczasem w sytuacji spadków kursu, na obniżki należy poczekać.

Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o końcowej cenie gazu jest jego cena na giełdzie. Ponadto impulsem wpływającym na niższe ceny gazu płynnego jest coraz większa konkurencja na rynku. Im więcej podmiotów proponujących sprzedaż gazu, tym korzystniej dla klienta końcowego.

Opłacalność ogrzewania propanem zależy także od specyfiki umowy oraz sposobu współpracy z dostawcą paliwa. Jeśli ma się możliwość wyboru dostawcy w wybranym momencie, oszczędności szukać należy poprzez dokładne porównanie ofert różnych firm. Oceniono, że różnice cen gazu propan od różnych dostawców sięgają czasami nawet 10%. Dodatkowo, koszty spalania gazu płynnego można zniwelować (nawet o 20%) jego lepszym wykorzystaniem i dobrą izolacją budynku.

Opłacalność zakupu propanu a pora roku

Kolejnym czynnikiem mogącym wpłynąć na opłacalność instalacji z propanem jest pora roku, w której dokonuje się zakupu gazu. Z przeprowadzonej przez ekspertów analizy hurtowych cen propanu jasno wynika, że gaz najlepiej zatankować wiosną, wówczas za napełnienie zbiornika na gaz trzeba zapłacić najmniej. Obserwuje się również, że cena gazu rośnie im bliżej jest do zimy, czyli kiedy gaz jest najbardziej potrzebny. Nie ma w tym nic dziwnego, ceny produktów zawsze rosną, gdy rośnie na nie zapotrzebowanie. Dlatego warto napełnić zbiornik na gaz propan w okresie wiosenno-letnim, tak aby przynajmniej początek sezonu grzewczego był tańszy. Poczynione do tej pory obserwacje pokazały, że różnica hurtowych cen gazu pomiędzy „najtańszym” i „najdroższym” miesiącem może sięgać nawet 50%!

Cena gazu propan a jego jakość

Kupując gaz, mamy nadzieję przede wszystkim znaleźć najkorzystniejszą ofertę, czyli taką, którą wyróżnia najniższa cena. Czasem taka taktyka nie jest najlepsza, ponieważ zazwyczaj cena produktu odzwierciedla jego jakość. Dlatego nie ma co liczyć na to, że kupi się „dobry” propan w cenie zbliżonej do obowiązującej na rynku średniej ceny mieszaniny. Z korzyścią dla klienta, propan jest tańszy od butanu, bo nie jest obciążony kosztami akcyzy.

Centrum Domowego Ciepła

Aby znaleźć tę najkorzystniejszą – zarówno pod względem ceny, jak i innych parametrów zakupu ofertę, warto porównać propozycje przynajmniej kilku dostawców. Zaznajomienie się z warunkami zakupu gazu propan od większej grupy dostawców, zwiększa szansę na znalezienie cenowych promocji i ofert specjalnych.

W łatwym i wygodnym znalezieniu firmy spełniającej oczekiwania cenowe pomaga Centrum Domowego Ciepła. Jest to jedyna w polskim Internecie specjalistyczna, bezpłatna wyszukiwarka dedykowana odbiorcom mediów grzewczych, w pierwszej kolejności właścicielom domów jednorodzinnych. Ponadto Centrum Domowego Ciepła prezentuje również porady oraz teksty popularno-naukowe, ściśle związane z tematem ogrzewania.

Aby skorzystać z tej wyszukiwarki wystarczy wybrać docelową lokalizację dostawy oraz rodzaj poszukiwanego paliwa. Wówczas można otrzymać listę sprawdzonych firm, które zapewniają dostarczenie wysokiej jakości produktu, we wskazane miejsce.

Źródło: Lpgdirect.pl

Pwiązane Artykuły

Membrany EPDM – charakterystyka i zastosowanie

Magda

Ręczniki z bawełny egipskiej Nefretete – dlaczego przewyższają tradycyjne ręczniki frotte?

Magda

Uporczywe zapachy w domu – jak się ich pozbyć?

Magda