Lo♥ki.pl
Narzuta na łóżko to niezbędny element każdej sypialni

Narzuta na łóżko to niezbędny element każdej sypialni

Zmiana mieszkania, przeprowadzka do nowego domu czy chociażby remont obecnego miejsca zamieszkania to okazja do zmiany i odświeżenie dotychczasowego wystroju. Ale drobne zmiany warto wprowadzać do swego otoczenia znacznie częściej.  Nowy kwiat, zasłony do salonu albo kupno nowej lub pierwszej narzuty na łóżko w sypialni. Wbrew pozorom to tam spędzamy 1/3 naszego dnia, dlatego warto zadbać o to, by pomieszczenie to było w pełni komfortowe i estetyczne, skupiając się na chociażby na wyborze ciekawej narzuty.

SEZONOWOŚĆ

Sezonowość z reguły odnosi się do ubrań, letnich, zimowych, menu w restauracji, ale możemy posługiwać się tym terminem również w odniesieniu do nakrycia łóżka. Kapa na łóżko może być bowiem pikowana, wykonana z polaru lub też lekkiego bawełnianego materiału – co oczywiste – imą stawiamy na grubsze nakrycie, a latem na te bardziej zwiewne. Warto wziąć pod uwagę również wzór.

Chcąc dodać wiosną życia naszej sypialni rzućmy na łóżko coś o kwiatowym wzorze, z nadrukiem dużych liści albo po prostu w żywym kolorze. Zielony jako kolor nadziei i spokoju będzie idealny do sypialni. Niebieski także świetnie się sprawdzi. Unikajmy krzykliwej czerwieni i jej odcieni, może niekiedy utrudniać zasypianie. Warto pamiętać także o tym, aby nie przesadzić. Kolor na ścianie, wzór na dywanie i kontrastujący niespójny wzorek narzuty zrobi z naszej sypialni obraz jak z kalejdoskopu i zamiast odpoczynku zakręci nam się w głowie od nadmiaru barw.

Oczywiście możemy to samo uczynić w okresie zimowym dla poczucia, że w naszym domu wciąż trwa lato. W przewadze jednak jesienią i zimą w naszych domach staramy się wprowadzić odrobinę ciepła i komfortu kojarzącego się z ogniem w kominku, gorącą herbatą i wełnianymi skarpetami na stopach. Chłód za oknem sugeruje użycie ciepłych, albo chociaż kojarzących się z ciepłem materiałów. Wełna, polar czy skóra (bądź materiał skóropodobny) to idealny wybór na narzutę łóżka. Utkana z wełny doskonale posłuży za koc lub pled, gdy przed snem będziemy chcieli jeszcze poczytać książkę. W zimną noc polar będzie dodatkowa warstwą na kołdrze. W okresie świątecznym wszelkie wzory kojarzone z tym czasem dodatkowo nadadzą naszemu mieszkaniu unikalny klimat.

MATERIAŁ

Wyżej wspomniane materiały, jakich używa się do produkcji narzut to tylko część możliwości, jakie oferują sklepy mniej lub bardziej specjalistyczne. Począwszy od tych najcieńszych z bawełny, podobnych do koców czy narzut, które pamiętamy z domów naszych babć, poprzez grubsze wełniane, a na najbardziej popularnych obecnie pikowanych z poliestru kończąc. Mówiąc o tych ostatnich, trzeba wspomnieć, że są one wybierane najczęściej ze względu na łatwość utrzymania w czystości i możliwość doboru wielu różnych odcieni idealnie pasujących do każdej sypialni. Poliestrowe pikowane narzuty nie są może szczytem elegancji, ale dobrze wybrane mogą doskonale pełnić swoją rolę – ochronę pościeli w ciągu dnia.

Zmiana wystroju przy pomocy narzuty jest świetnym pomysłem na urozmaicenie i tanie odświeżenie wnętrza. Nie wymaga dużego nakładu pracy, a może dać poczucie całkowitej odmiany sypialni.

Inspirowane: Madley.pl – pościel bambusowa

Pwiązane Artykuły

Mól książkowy – jakie oświetlenie ochroni Twoje oczy i zapewni odpowiedni komfort czytania?

Magda

Czyszczenie toalety – niezbędnik

Magda

Programy ochrony środowiska, a zagospodarowanie przestrzenne

Magda