Lo♥ki.pl
Ręczniki z bawełny egipskiej Nefretete - dlaczego przewyższają tradycyjne ręczniki frotte

Ręczniki z bawełny egipskiej Nefretete – dlaczego przewyższają tradycyjne ręczniki frotte?

Wybór ręcznika nie może być przypadkowy. Ręcznik nie powinien podrażniać skóry, a także musi bardzo dobrze chłonąć wodę. Wyjątkową propozycją są ręczniki z bawełny egipskiej. Dlaczego ręczniki Nefretete przewyższają tradycyjne ręczniki frotte i jakie funkcje spełniają w codziennym użytkowaniu?

Ręczniki Frotte

Najbardziej popularne są ręczniki frotte. Mają one wiele zalet, ale z czasem, w wyniku wielokrotnego prania, robią się sztywne, nieprzyjazne dla skóry. Rodzaj materiału ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o ręczniki. Materiał o niskiej gramaturze poniżej 400 gram jest często stosowany w ręcznikach frotte. Taka tkanina nie jest wystarczająco wytrzymała. Dlatego ręczników frotte nie znajdziemy w hotelach o wyższym standardzie.

Wyjątkowe właściwości ręczników z bawełny egipskiej

Niezwykłą jakością wyróżnia się wysokogatunkowa bawełna egipska. To materiał o wyselekcjonowanych, długich włóknach. Włókna bawełny egipskiej w ręcznikach Nefretete są dwukrotnie dłuższe od innego rodzaju bawełny, także tej w ręcznikach frotte. Bawełna egipska jest najbardziej pieczołowicie uprawianym rodzajem bawełny na świecie. Jest ona nadal zbierana ręcznie. Przędza produkowana z bawełny egipskiej ma dzięki temu nieuszkodzone mechanicznie włókna, silniejsze, zapewniające dużą wytrzymałość tkaniny.

Ręczniki wykonane takiego materiału charakteryzują się największą delikatnością. Ręczniki Nefretete to najgrubsze ręczniki dostępne na rynku polskim. Wśród ręczników z bawełny egipskiej znajdziemy takie o gramaturze 800g/m2. Wysoka gramatura gwarantuje wyjątkowe właściwości. Ręczniki są grube, miękkie, puszyste, doskonale chłoną wodę. Długa pętelka gwarantuje dobrą higroskopijność. Ponadto ręczniki z bawełny egipskiej nie pylą i nie peelingują się.

Ręczniki frotte często mają wiele ozdobnych haftów, poliestrowych naszyć. Ręczniki Nefretete pozbawione są zbędnych ozdób – niekiedy posiadają delikatne i niewielkie wzory. Charakteryzują się klasycznym, zawsze modnym designem. Brak dużych naszyć sprawia, że ręczniki z bawełny egipskiej zapewniają maksymalną wchłanialność wody.

Odpowiednie pranie ręczników z bawełny egipskiej

Warto wiedzieć, że ręczniki z bawełny egipskiej Nefretete nie powinny być prane ze środkami zmiękczającymi, a także do ich płukania nie zaleca się używania płynów do płukania, gdyż obniża to niezwykłe właściwości materiału, z którego wykonano ręcznik. Odpowiednie pranie zagwarantuje wytrzymałość materiału na wiele lat. Ręczniki z bawełny egipskiej, w przeciwieństwie do tradycyjnych ręczników frotte, stają się coraz bardziej miękkie z każdym praniem. Tylko na początku, tuż po zakupie, ręczniki z bawełny egipskiej mogą wydawać się sztywniejsze niż ręczniki z bawełny czesanej.

Oryginalny ręcznik z bawełny egipskiej Nefretete

Prawdziwy ręcznik wykonany z najwyższego gatunku bawełny posiada oznaczenie na metce o składzie materiału. Powinien również posiadać Egyptian Cotton Logo. Tylko wówczas można mieć pewność o produkcie najwyższej jakości.

Wytrzymałe ręczniki na lata

Ręczniki z bawełny egipskiej Nefretete to ręczniki ekstremalnie wytrzymałe, dlatego cieszą się uznaniem i rosnącą popularnością. Nie straszne im wielokrotne pranie. Zapewniają przy tym wyjątkową miękkość. Dostępne są w różnych kolorach i wymiarach, stąd łatwo dopasować je do wystroju wnętrza łazienki i własnych upodobań.

Inspiracja: diuna24.pl – poduszki puchowe

Pwiązane Artykuły

Czas na przedświąteczne porządki – jak szybko i skutecznie sprzątnąć mieszkanie?

Magda

Jak zapobiec korozji rynien metalowych?

Magda

Remont i wykańczanie – o czym pamiętać?

Magda