Lo♥ki.pl
shuttersy wewnetrzne

Shuttersy na okna – dlaczego cieszą się coraz większą popularnością?

Czym są shuttersy? To specjalny typ wewnętrznych okiennic, nadające pomieszczeniu elegancji i ciekawego charakteru. Najczęściej wykonywane są z drewna. Zainteresowanie nimi staje się coraz większe i nic w tym dziwnego, ponieważ jest to ciekawe i praktyczne rozwiązanie.

Co warto wiedzieć o shuttersach?

Shuttersy to wewnętrzne okiennice z ruchomymi lamelami pozwalające w dowolny sposób chronić wnętrze przed promieniami słońca. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, w związku z czym cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Shuttersy doskonale wyglądają, wykonane są z solidnych materiałów (drewno, tworzywa sztuczne), dzięki czemu są użyteczne przez długi czas. To rozwiązanie pozwalające nie tylko regulować stopień przyciemnienia, ale również dające możliwość zapewnienia intymności domownikom.

Czy schuttersy i żaluzje są tym samym?

Drewno to materiał bardzo często wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Jest naturalny i elegancki, nic zatem dziwnego w tym, że takie shuttersy można spotkać bardzo często. Drewniane elementy wystroju dodają pomieszczeniu elegancji, przytulności i nowoczesnego wyglądu. Zarówno żaluzje jak i shuttersy często wykonywane są z drewna, należy jednak wiedzieć, że nie są tymi samymi oprawami okiennymi, a pomiędzy nimi istnieją dość znaczące różnice. Shuttersy w przeciwieństwie do klasycznych żaluzji świetnie będą się prezentowały nie tylko w tradycyjnych, ale i klasycznych wnętrzach. Ponadto mają znacznie większą grubość lameli, co sprawia, że niezależnie od pory roku mogą być traktowane jak izolator termiczny, który będzie zapobiegał nadmiernemu nagrzewaniu się lub ochłodzeniu pomieszczenia. Warto również wspomnieć o tym, shuttersy dają możliwość swobodnego kontrolowania ilości wpadających do pomieszczenia promieni słonecznych.
Żaluzje są łatwiej dostępne niż schuttersy, ponieważ te ostatnie produkowane są głównie na specjalne zamówienie. Dzięki temu zawsze są idealnie dopasowane do okna, nawet o niestandardowej wysokości i szerokości.

Dlaczego warto inwestować w schuttersy?

Shuttersy to nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Nie tylko zapewniają intymność i pozwalają regulować dopływ promieni słonecznych do pomieszczenia, ale również ograniczają nagrzewanie się czy wychładzanie pomieszczenia. Latem to idealne rozwiązanie pozwalające zapewnić przyjemny chłód nie zamykając przy tym okien. Shuttersy dobrze będą się sprawdzały w dużych miastach, gdzie przez całą dobę jest głośno – idealnie nadają się do tłumienia uciążliwych hałasów.
Shuttersy to ciekawy typ osłon okiennych pozwalający na wytworzenie w pomieszczeniu wyjątkowego klimatu. Są praktyczne, a przy tym wyglądają zdecydowanie bardziej efektownie niż klasyczne żaluzje.

Pwiązane Artykuły

Wynajem szalunków – wygoda i oszczędność

Magda

Pokonaj wilgoć w piwnicy – praktyczne wskazówki

Magda

Remont i wykańczanie – o czym pamiętać?

Magda