Lo♥ki.pl
Toaleta kasetowa – komfortowe wakacje w kamperze

Toaleta kasetowa – komfortowe wakacje w kamperze

Dzięki niej podróżowanie pojazdem kempingowym jest znacznie przyjemniejsze. Obecność toalety kempingowej jest pożądana zarówno na krótszych odcinkach, jak i na dłuższych trasach. Jej właściciele nie muszą wówczas korzystać z ubikacji na kempingu. Każdy, kto zamierza zacząć przygodę z caravaningiem, powinien zapoznać się ze schematem działania toalety kempingowej.

Toaleta kempingowa  kasetowa – co to jest? Jak o nią dbać?

Stosowana jest w przystosowanych do tego autach oraz przyczepach. To chemiczna toaleta, która w ścianie pojazdu posiada drzwiczki. Przy ich pomocy opróżniane są fekalia. Tu warto dodać, że nie każdy pojazd kempingowy jest przystosowany do takiej toalety.

O konieczności opróżnienia kasety z fekaliami przypomina odpowiedni wskaźnik. Sam proces oczyszczenia jest bardzo prosty. Wystarczy wyjąć pojemnik i przenieść kasetę do wyznaczonego miejsca.

Toaleta kasetowa to urządzenie całoroczne. Można z niej korzystać podczas chłodnych pór roku, lecz trzeba pamiętać o właściwym montażu. Taka toaleta kasetowa musi bowiem znajdować się w odpowiednio ogrzanym pomieszczeniu. Jeżeli nie jest to możliwe, zbiornik należy dokładnie oczyścić.

Omawiane urządzenie to jedno z tych, które jest niezbędne podczas długich wycieczek. Na ich czas należy jednak toaletę odpowiednio przygotować. Trzeba wówczas zakonserwować uszczelki i zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Nie zaszkodzi otworzyć łopatkę zaworu, co pozwoli uchronić ją przez uszkodzeniem mechanicznym.

Na koniec – aby urlop z kamperze był udany, należy zadbać o stan kasetki toaletowej. Przynajmniej 2 lub 3 razy w roku trzeba ją wyczyścić i nasmarować uszczelki przed wyschnięciem. I tu uwaga! Lepiej nie korzystać z olejów roślinnych lub wazeliny, ponieważ może wówczas dojść do rozszczelnienia kasetki.

Jak działa toaletka kasetowa?

To wbrew pozorom bardzo proste urządzenie. Nieczystości spłukuje się za pomocą pompki elektrycznej lub mechanicznej – w zależności od modelu. Woda do spłukiwania znajduje się w specjalnym zbiorniku. Niemniej jednak, wspomniany zbiornik znajduje się tylko w niektórych modelach. Wówczas woda pobierana jest ze zbiornika znajdującego się w kamperze.

W sytuacji, gdy woda do spłukiwania pobierana jest ze wspomnianego zbiornika głównego, nie można dolewać do niego żadnych środków chemicznych.

Nie zmienia to jednak faktu, iż taką toaletę można utrzymać w czystości. Na rynku odnajdziemy bowiem wiele środków chemicznych. Korzystanie z nich będzie raczej nieuniknione. Toaleta kasetowa bywa źródłem przykrych zapachów.

Środki czystości są na ogół płynami, które niwelują te nieprzyjemne aromaty. Wynika to faktu, iż przyspieszają i usprawniają proces rozpuszczania papieru toaletowego i nieczystości. Co więcej, uniemożliwiają powstanie gazów.

Warto też wspomnieć, że papier toaletowy używany w kamperach nie jest tym samym papierem, z którego korzystamy w domu. Ten przeznaczony do toalet kasetowych łatwo się rozpuszcza i nie blokuje drożności przewodów. A to wynika z jego składu chemicznego. Papier ten wykonany jest z celulozy, która łatwo się rozpuszcza.

Toaletka kasetowa to dziś niemalże standard. Dawniej było to nie do pomyślenia, że podróżowanie może być aż tak luksusowe. Toaleta kasetowa w samochodzie to duże udogodnienie i warto rozważyć jej zakup.

Inspirowane: camp-plus.pl – lodówka pasywna

Pwiązane Artykuły

Wynajem szalunków – wygoda i oszczędność

Magda

Drzwi rzeźbione – podkreśl styl swoich wnętrz

Magda

Ręczniki z bawełny egipskiej Nefretete – dlaczego przewyższają tradycyjne ręczniki frotte?

Magda