Lo♥ki.pl
neutralizacja zapachów

Uporczywe zapachy w domu – jak się ich pozbyć?

Węch jest jednym z naszych podstawowych zmysłów. Dym papierosowy, zwierzęta, pleśń czy gotowanie mogą jednak powodować woń, która skutecznie uniemożliwi nam na relaks, a co więcej, wniknie w nasze meble, dywany oraz ściany. Niechcianych zapachów trudno pozbyć się także ze starszych budynków, w których przeprowadzamy remont. Co więcej, zapach decyduje o pierwszym wrażeniu gości czy klientów odwiedzających dane miejsce. Samodzielne usuwanie niechcianych zapachów stanowi jednak niemałe wyzwanie. Jak jednak poradzić sobie z uporczywymi zapachami?

Tradycyjne odświeżacze powietrza a neutralizacja

Chcąc wyeliminować nieprzyjemne zapachy, najczęściej sięgamy po odświeżacze powietrza. Ciekawym sposobem jest jednak także neutralizacja. Wiele osób nie odróżnia jednak tych zabiegów. Neutralizowanie polega przede wszystkim na usuwaniu przykrych woni, a odświeżenie wyłącznie na zamaskowaniu ich innym zapachem.

Podczas procesu neutralizacji, składniki środków neutralizujących pochłaniają cząsteczki, które odpowiedzialne są za wydzielanie zapachów, a następnie eliminują je. Formuła eliminatorów zapachu opiera się wyłącznie na działaniu szczepów aktywnych bakterii oraz aktywnych nanocząsteczek srebra. Odświeżacze natomiast wnoszą do pomieszczenia przyjemny zapach, który rozpylany jest w postaci mgiełki zapachowej. Uwalniana kompozycja odświeża pomieszczenie, jednak utrzymuje się w nim tylko przez pewien czas, maskując nieprzyjemne wonie. Aby efekt był długotrwały, odświeżacz musi być zatem sukcesywnie aplikowany. To, co odróżnia neutralizatory od odświeżaczy to ich znacznie dłuższy czas działania. Ponadto, neutralizatory nie muszą być dodatkowo wspierane przez odświeżacze powietrza. Warto zdecydować się na produkty Swish, które wyposażone są w bogatą kompozycję zapachową.

Jaki profesjonalny neutralizator zapachu wybrać?

Wybierając odpowiedni neutralizator zapachu, stawiajmy wyłącznie na sprawdzonych producentów. Jednymi z najskuteczniejszych produktów są neutralizatory marki Swish. Jeżeli zatem chcesz pozbyć się uporczywych zapachów uryny, alkoholu, farb malarskich czy dymu papierosowego, wybierz wyłącznie sprawdzony oraz skuteczny sprzęt eliminujący zapachy o szerokim spektrum działania. Preparaty pozwalają skutecznie usunąć nieprzyjemną woń. Co więcej, niektóre produkty działają na zasadzie „2w1”, czyli łączą w sobie działanie neutralizatorów oraz odświeżaczy powietrza.

Takim przykładem są neutralizatory AROMX 60 czy AROMX 35. Oba preparaty wyróżnia niezwykle wysoka skuteczność oraz wydajność. Jednym z najpopularniejszych produktów od Swish jest także neutralizator powietrza FRESH AIR – Nectarine o zapachu nektarynki, który skutecznie oraz szybko pozwala na usunięcie przykrych zapachów. Poradzi on sobie nawet z najsilniejszą wonią pleśni, ścieków, farby, dymów papierosów, cygar oraz wielu innych źródeł odoru niezależnie od ich źródła. Produkty doskonale sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach – toaletach, łazienkach, biurach, szatniach, a nawet pralniach!

Pwiązane Artykuły

Czy mieszkanie w domku mobilnym cały rok jest możliwe?

Magda

Narzuta na łóżko to niezbędny element każdej sypialni

Magda

Ręczniki z bawełny egipskiej Nefretete – dlaczego przewyższają tradycyjne ręczniki frotte?

Magda