Lo♥ki.pl
tort dziecięcy

Najciekawsze zdobienia tortów dziecięcych

Tort to jeden z najważniejszych elementów każdej imprezy urodzinowej. Musi zarówno świetnie smakować, jak i perfekcyjnie wyglądać. Warto go dopasować do upodobań i zainteresowań dziecka.

Rodzice zamawiając torty dziecięce zwykle mają specyficzne wymagania. Ich wygląd musi nawiązywać do ulubionej bajki lub zabawki dziecka. Okazuje się, że jest to najprostszy sposób, aby zobaczyć uśmiech na twarzy pociechy w dniu jej urodzin.

Zainteresowania dziecka inspiracją do stworzenia wyjątkowego tortu

Torty dziecięce można udekorować w przeróżny sposób. Zazwyczaj wybiera się konkretną bajkę lub postać z bajki. Stawiając na ten niezawodny motyw przewodni, jesteś w stanie sprawić dziecku ogromną radość. Przy użyciu masy cukrowej oraz opłatków można uzyskać niesamowity efekt wizualny, gwarantujący ścisłe nawiązanie do bajkowego, ulubionego świata dziecka.

Najmodniejsze trendy cukiernicze wśród dzieci

Maluchy uwielbiają otaczać się kolorowymi, pięknymi rzeczami. Dotyczy to również jedzenia, dlatego nie zadowolą się klasycznym tortem. Musi być wyróżniający się, zgodny z motywem przewodnim przyjęcia urodzinowego. Wybierając wypiek, który ma zrobić wrażenie, musi to być tort z opłatkiem prezentujący ulubionego bajkowego bohatera np. Listonosza Pat czy Elzę z Krainy Lodu. Warto przede wszystkim kierować się zasadą: tort ma podobać się dziecku, dlatego musi nawiązywać do bajki, jaką najczęściej w ostatnim czasie ogląda.

Dla dziewczynek zawsze sprawdzą się różowe torty z Kopciuszkiem, a dla małej wielbicielki zwierzątek najodpowiedniejszy będzie tort, na którym znajdą się figurki z masy cukrowej prezentujące Kubusia Puchatka. Prawdziwym hitem dla dziewczynek będzie wypiek inspirowany wspomnianą wcześniej Elzą z Krainy Lodu.

Chłopcy z pewnością ucieszą się, gdy otrzymają tort z opłatkiem prezentującym Spongeboba. Przyszły kierowca rajdowy nie będzie mógł napatrzyć się na tort z Zygzakiem McQueenem. Fan piłki nożnej zachwyci się tortem prezentującym barwy swojej ulubionej drużyny.

Tortowe dodatki, dzięki którym uzyskasz efekt wow

Prawdziwy cukiernik z masy cukrowej jest w stanie zrobić praktycznie wszystko. W sprzedaży dostępnych jest wiele gotowych figurek oraz opłatków, którymi możesz bez większych problemów przyozdobić tort dla dziecka. Zamawiając wypiek w cukierni, masz szansę wybierać spośród wielu propozycji dostosowanych do upodobań i wieku dziecka. Jest tego naprawdę dużo, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

W każdej cukierni, w zależności od tego, jaka bajka jest obecnie na topie, pojawia się wiele figurek i bajek nią inspirowanych. Na pewno uda się więc wpasować w gust dziecka i zrobić mu wielką niespodziankę w postaci efektownego tortu z motywem przewodnim nawiązującym do ulubionej bajki.

Dla dzieci warto unikać zwykłych, klasycznych tortów, ponieważ chodzi tutaj przede wszystkim o osiągnięcie niesamowitego efektu wizualnego, a ten jesteś w stanie uzyskać jedynie za sprawą dodatków wykonywanych z masy cukrowej oraz opłatków.

Pwiązane Artykuły

Dlaczego warto postawić na catering dla szkół

Magda

Wakacyjny niezbędnik, czyli co zapakować do dziecięcej torby?

Magda

Dlaczego rodzice boją się korzystać z pomocy psychologa dziecięcego?

Magda