Lo♥ki.pl
naprawa iphone 7

Jak chronić swojego iPhone’a zimą?

Zbyt niskie temperatury nie oddziałują korzystnie na smartfony. Nie inaczej jest w przypadków iPhone’ów, o które warto dodatkowo zadbać w czasie zimy. Jak skutecznie zabezpieczyć przed chłodem sprzęt od Apple? W tym poradniku zostały zawarte najważniejsze informacje na ten temat.

Co może zaszkodzić iPhone’owi zimą?

Sprzęt Apple może nie działać prawidłowo z uwagi na zbyt wysoką lub niską temperaturę. Gwałtowne zmiany warunków termicznych mogą dawać o sobie znać nie tylko podczas siarczystych mrozów. Problemy z iPhonem mogą wystąpić również w momencie przechodzenia z zimnego otoczenia do rozgrzanego pokoju. W takim przypadku następuje kondensacja, czyli skraplanie się pary wodnej wewnątrz urządzenia elektronicznego.

Dla sprzętu niebezpiecznym mogą okazać się również opady atmosferyczne, charakterystyczne dla okresu zimowego. Silny deszcz, śnieg czy grad mogą przedostać się do środka telefonu, a tym samym uszkodzić podzespoły. Nie można również zapominać o takim ryzyku jak upadek telefonu z większej odległości. Po upadku na zamrożony chodnik, koniecznym może okazać się wymiana szybki w iPhonie, a czasem również i zamontowanie nowego wyświetlacza.

Jak zadbać o smartfona?

Wszelkie wyżej wspomniane czynniki mogą doprowadzić do szeregu popularnych problemów ze smartfonem od Apple, czyli:

  • Nieprawidłowego działania ekranu dotykowego,
  • Spadku pojemności baterii,
  • Obniżenia wydajności urządzenia,
  • Kłopot z odczytem karty SIM.

Co zrobić, aby uniknąć odwiedzin w serwisie? W okresie zimowym z pewnością warto zainwestować w wodoszczelne etui, a także torebkę foliową. Dzięki nim telefon będzie zabezpieczony nie tylko w standardowych, ale także w skrajnych warunkach. Dobrym pomysłem jest również zwracanie uwagi na poziom naładowania baterii. Mając przy sobie powerbank i ładowarkę można w łatwy sposób uchronić się przed niespodziewanym wyładowaniu się akumulatora.

Warto też zwracać uwagę na to gdzie jest przechowywany smartfon. W czasie zimy najlepiej nosić do w wewnętrznej kieszeni kurtki czy płaszcza, ponieważ w taki sposób można go choć trochę ogrzać. Chcąc zapobiec zjawisku kondensacji warto dbać o to, by iPhone nie ulegał silnemu wychłodzeniu.

Komfort korzystania z iPhone’a zimą – o czym warto pamiętać?

Skuteczne zabezpieczenie iPhone’a przed uszkodzeniem w okresie zimowym ułatwiają również akcesoria. Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem umożliwiają łatwe odbieranie połączeń, bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Chcąc zapobiec odwiedzinom w serwisie celem wymiany szybki w iPhonie poleca się także zainwestować w grubsze szkło ochronne na ekran. Warto też zainwestować w powerbank, który pomoże regularnie uzupełniać poziom naładowania baterii. Ten przydatny gadżet przydaje się w wielu sytuacjach, dlatego jego zakup opłaca się nie tylko w czasie zimy.

Dbając o smartfona można spodziewać się jego długotrwałej sprawności technicznej, a co za tym idzie – niezawodności. Stosując wyżej wymienione wskazówki można w prawidłowy sposób zabezpieczyć iPhone’a przed uszkodzeniem.

Pwiązane Artykuły

Jak uniknąć dyskomfortu podczas stosunku?

Magda

Masaż na cztery ręce

Magda

Sprzątanie po psie to obowiązek każdego właściciela psa

Magda