Lo♥ki.pl
prezerwatywy sklep online

Jak uniknąć dyskomfortu podczas stosunku?

Komfort podczas stosunku seksualnego jest absolutnie najważniejszy. Istnieje kilka istotnych czynników, które pozwalają osiągnąć odpowiednie odprężenie i wzajemne zaufanie.

Podstawowe zasady

Po pierwsze, porozmawiaj z Twoim partnerem seksualnym. Rozmowa nierzadko okazuje się kluczowym elementem seksu, a niestety, jej rola często jest niedoceniana i zwyczajnie się ją pomija. Powinniście przedyskutować ze sobą takie rzeczy jak upodobania, preferencje, fantazje. Partnerom praktykującym np. BDSM zaleca się ustalenie tzw. safeword (tłumacząc dosłownie – słowo bezpieczeństwa). Para ustala ze sobą jedno konkretne słowo (najprostszy przykład – stop). Wypowiada się je wówczas, gdy partner przekroczy granicę, gdy to, co robi, przestaje być przyjemne.

Kolejną ważną kwestią jest zadbanie o podstawowe czynniki: miejsce odbywania stosunku, atmosferę, temperaturę pomieszczenia, oświetlenie, odpowiednie nawilżenie – w tym celu doskonale sprawdzą się żele intymne, o których więcej w dalszej części artykułu.

Lubrykanty – jak wybrać?

Lubrykanty, czyli żele intymne, to produkty, które służą nawilżeniu okolic intymnych. Sprawdzą się nie tylko wtedy, gdy występuje problem z naturalnym nawilżeniem, bo nawet, jeśli ono występuje, będą świetną opcją, aby zmaksymalizować przyjemność ze stosunku seksualnego. Co więcej, używane są także z akcesoriami erotycznymi. Przy wyborze żeli intymnych preferencje nie są jedynym, na co należy zwrócić uwagę – w niektórych sytuacjach lubrykanty o określonym składzie nie mogą być używane.

Wyróżniamy dwie grupy lubrykantów – w zależności od bazowej substancji znajdującej się w składzie.

Żele na bazie wody są najbezpieczniejsze dla osób ze skórą podatną na podrażnienia czy uczulenia, ponieważ mają najbardziej naturalny skład. Mogą być stosowane z prezerwatywami i zabawkami erotycznymi. Łatwo się zmywają, ale mogą okazać się niewystarczające dla osób, które potrzebują intensywnego nawilżenia – ich formuła jest lekka, więc szybko wsiąkają.

Żele na bazie silikonu zapewniają duże nawilżenie, są gęstsze i mają nieco „cięższą” formułę, co sprawia, że trudniej się je zmywa. Mogą być stosowane z prezerwatywami, ale nie używaj ich z akcesoriami erotycznymi wykonanymi z silikonu, ponieważ mogą je uszkadzać. Skóra nie wchłania ich szybko, a więc będą świetnym wyborem przy problemach z naturalnym nawilżeniem. Z tego samego powodu będą najlepszym wyborem przy stosunku analnym, przy którym potrzebne jest nawilżenie największego stopnia.

Co prawda, istnieją jeszcze lubrykanty na bazie olejków, ale są rzadko spotykane i najmniej polecane. Nie można ich używać z prezerwatywami, a dodatkowo są bardzo tłuste, przez co są trudno zmywalne.

Jeśli już wiesz, na jakiej bazie lubrykant będzie dla Ciebie najlepszy, możesz zastanowić się nad preferencjami Twoimi i Twojego partnera. Największe pole do manewru dają żele na bazie silikonu, ponieważ są dostępne w wersjach zapachowych i smakowych w przeciwieństwie do żeli na bazie wody. Jeśli poszukujesz lubrykantów, które dobrze sprawdzą się w erotycznym masażu, wybierz te z serii Durex Massage, które w wersji 2w1 możesz stosować zarówno do stosunku, jak i do masażu.

Podsumowanie

Wybór żeli intymnych jest tak duży, że z pewnością znajdziesz produkt idealny dla Twoich/Waszych potrzeb. Dbając o pozostałe kwestie związane z komfortem, masz gwarancję satysfakcjonującego stosunku.

 

Pwiązane Artykuły

Jak zmniejszyć stres?

Magda

Kiszka kartoflana, czyli ziemniak w roli głównej!

Magda

Hurtownia odzieży – jak nawiązać owocną współpracę?

Magda