Lo♥ki.pl
srebrne kolczyki

Jakie kolczyki srebrne wybrać, aby wyszczuplić twarz?

Kolczyki srebrne to doskonały wybór dla Ciebie, jeśli masz chłodny typ urody. Jednak kolor to nie jedyne, na co powinnaś zwracać uwagę podczas wyboru idealnej biżuterii. Równie ważne są forma i wielkość, pasujące do kształtu Twojej twarzy. Odpowiednio dobrane kolczyki to łatwy trik, aby szybko ją wyszczuplić lub wyrównać ewentualne dysproporcje. Wystarczy, że określisz jej kształt i będziesz się kierować kilkoma prostymi zasadami podczas wyboru ozdób na uszy.

Kolczyki srebrne dla twarzy owalnej

Jeśli masz owalny kształt twarzy – jesteś prawdziwą szczęściarą! Masz piękne wysokie czoło i harmonijne rysy twarzy, dlatego pasuje do Ciebie niemal każdy rodzaj kolczyków. Niezależnie od tego, czy są małe, czy duże, okrągłe, czy kwadratowe, zawsze wyglądasz w nich dobrze. Uważaj jedynie na zbyt cienkie i długie kolczyki srebrne, które dodatkowo wydłużają twarz. Oprócz tego nie masz żadnych ograniczeń w wyborze!

Kolczyki do twarzy okrągłej

Niższe czoło, pełne policzki bez zarysowanych kości policzkowych, podobne długość i szerokość twarzy – to charakterystyczne cechy twarzy okrągłej. Jeśli chcesz ją optycznie wyszczuplić i wydłużyć, postaw na długie, pionowe kolczyki srebrne – nawet do samych ramion. Dobrze sprawdzi się także biżuteria o geometrycznych, kanciastych kształtach, która przełamie zaokrąglenia buzi. Unikaj za to kolczyków okrągłych oraz bardzo grubych, które nadają twarzy niepotrzebnej ciężkości.

Kolczyki srebrne do twarzy kwadratowej

Kwadratowa twarz charakteryzuje się szerokim, niskim czołem i wyraźnie zaznaczoną linią szczęki. Jeśli zauważasz takie cechy u siebie, możesz biżuterią nieco je złagodzić. Wybieraj w tym celu okrągłe kolczyki srebrne lub złote, na przykład duże koła albo niewielkie wkrętki. Idealnie sprawdzą się perełki w różnej formie – pojedynczej lub jako podłużne kompozycje. Jeśli masz kwadratową twarz, zdecydowanie unikaj kanciastych kolczyków. Obłymi, subtelnymi formami zredukujesz ostre rysy.

Kolczyki dla osób o twarzy trójkątnej

Twarz trójkątna przypomina serce i jej najszersze miejsce to wysokość kości policzkowych. Podbródek jest nieco węższy niż reszta twarzy i także ma kształt trójkąta. Aby nieco wyrównać takie proporcje, wybieraj kolczyki srebrne o gładkim, opływowych kształcie, które złagodzą ostre rysy. Świetnym pomysłem jest także założenie ozdób, które rozszerzają się ku dołowi. W ten sposób poszerzysz nieco twarz w jej dolnej części. Przy tym kształcie buzi odrzuć zdecydowanie zwężane kolczyki, które dodatkowo uwydatnią jej spiczastą budowę.

Zacznij poszukiwania idealnych kolczyków do swojej urody

Czasami samodzielne określenie kształtu swojej twarzy jest trudne. Może się też okazać, że nie jest on typowy i ma cechy, które łączą kilka opisanych wyżej rodzajów. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się metoda prób i błędów. Po prostu poeksperymentuj i sprawdź, jaki rodzaj kolczyków pasuje najlepiej właśnie do Ciebie. Kiedy już je znajdziesz, zobaczysz, jak wiele mogą zdziałać w kwestii wyrównania dysproporcji twarzy oraz wyeksponowania jej najładniejszych elementów.

Pwiązane Artykuły

W jaki sposób grywalizacja może poprawić wydajność kierowców?

Magda

Aromamarketing, czyli tworzenie miłego klimatu

Magda

Kiedy zdecydować się na całodobową opiekę dla seniora?

Magda