Lo♥ki.pl
Kawa i mruczenie - kocie kawiarnie podbijają Polskę

Kawa i mruczenie – kocie kawiarnie podbijają Polskę

Marzysz o tym żeby usiąść sobie spokojnie z kawą i pogłaskać kota siedzącego na kolanach, ale nie możesz trzymać zwierząt u siebie w mieszkaniu? A może pragniesz spędzić trochę czasu ze zwierzakami, aby odstresować się po codziennych obowiązkach? Kocia kawiarnia będzie miejscem idealnym dla Ciebie.

Założenie jest proste. Kawiarnia jak każda inna, staje się wyjątkowa przez obecność zwierzaków i to nie byle jakich, tylko kapryśnych, ale jakże uroczych kotów. Sam pomysł narodził się w Azji. Pierwszą z nich otwarto już w 1998 roku na Tajwanie. Następnie trend ten rozprzestrzenił się w Japonii, a z biegiem czasu zyskał popularność również w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych. W Polsce pierwsza kocia kawiarnia powstała w Krakowie, ale miłośnicy kotów mogą także skorzystać z podobnych miejsc np. w Warszawie, Lublinie, Gdyni i Katowicach.

Nie tylko zabawa

Kocie kawiarnie mimo luźnego charakteru funkcjonują wedle ściśle określonych zasad. Regulamin danego miejsca najczęściej znajduje się na ścianie lub jest nam podawany razem z menu. Nad jego respektowaniem czuwają pracownicy kawiarni, którzy opiekują się zwierzakami na sali. Przede wszystkim kotów nie można podnosić, przynosić i budzić. To zwierzę decyduje czy chce Ci towarzyszyć, jak długo i w jaki sposób. Po drugie kotów nie można karmić i dzielić się z nimi zamówionym jedzeniem. Każdy miłośnik tych zwierząt wie, że to niezłe łasuchy. Jednak jedzenie serwowane ludziom może im zaszkodzić. Ponadto w niektórych kawiarniach nie mogą przebywać bardzo małe dzieci. W jednej z dwóch Kociarni w Krakowie granica wieku to 10 lat. Spowodowane jest to tym, że maluchy nie do końca potrafiły zastosować się do regulaminu, a twórcom takich miejsc zależy przede wszystkim na komforcie zwierzaków. Właśnie dlatego koty, które tam przebywają są przygarniane przez kawiarnie. Porzucone, niechciane i zostawione mają zapewnione potrzebne leczenie i dom tymczasowy, ponieważ kociaki można adoptować. Ponadto fundacja jaką tak właściwie jest Kociarnia organizuje zbiórki karmy, warsztaty robienia domków oraz organizuje spotkania z kocią behawiorystką.

Pwiązane Artykuły

Mobilny laptop do pracy twórczej – Dell XPS 17 i9 64GB 2TB RTX 2060

Magda

Księgowość firmy jednoosobowej

Magda

Laminowanie dokumentów – skuteczny sposób na zwiększenie ich trwałości

Magda