Lo♥ki.pl
Ładnie wyglądają i oczyszczają powietrze - oto rośliny, które walczą ze smogiem

Ładnie wyglądają i oczyszczają powietrze – oto rośliny, które walczą ze smogiem

Mieszkanie w dużym mieście, oprócz wielu zalet, ma też jedną zasadniczą wadę. Polska znajduje się na pierwszym miejscu jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza w całej Europie! Oprócz ograniczania spacerów i aktywności fizycznej na zewnątrz, warto również zadbać o powietrze w naszych domach. Najprostszym sposobem będzie posadzenie kilku roślin, które wchłaniają zanieczyszczenia. Nie tylko pozwolą nam zadbać o nasze zdrowie, ale również upiększą wnętrza.

Chryzantema wielokwiatowa

Niezwykle łatwa w uprawie, poradzi sobie z nią nawet osoba początkująca. Trzeba ją jednak często podlewać i stawiać z daleka od kaloryferów. Najlepiej w jasnym, mocno oświetlonym miejscu.

Palma Areka

Aby uzyskać oczekiwany rezultat, na jedną osobę potrzebujemy trzech średniej wielkości palm. Jest to roślina bardzo mało wymagająca. Wystarczy zraszać jej liście raz w tygodniu oraz pilnować, aby w podstawce zawsze znajdowała się woda.

Chamedora wytworna

Kolejny rodzaj palmy o niezwykle interesującym wyglądzie. Jej pierzaste liście nadadzą wnętrzu egzotycznego charakteru. Wspaniale będzie prezentować się w wysokiej doniczce. Jej uprawa również nie sprawia większego problemu. Warto postawić ją w półcieniu.

Paproć nefrolepis wyniosły

Ta niedoceniana i odrobinę zapomniana roślina jest jedną z najefektywniejszych jeśli chodzi o dobroczynne działanie na nasze powietrze. Klasyczna paproć będzie nam pięknie rosła jeśli zadbamy o stały poziom jej nawodnienia. Co zaś do nasłonecznienia, powinna przebywać w miejscu jasnym, ale nie wystawiona na bezpośrednie działanie słońca.

Epipremnum złociste

Efektowna roślina pnąca. Idealnie sprawdzi się do ciemnych pomieszczeń. Nadmierne podlewanie może jej szkodzić, trzeba ją nawadniać jedynie gdy ma sucho. Do oczyszczenia powietrza w pokoju wystarczy jeden egzemplarz. Jest trująca dla psów, kotów i dzieci, dlatego powinno się ją trzymać poza ich zasięgiem.

Gerbera Jamesona

Te urocze i zupełnie niepozorne kwiatki mogą zrobić wiele dobrego w naszym mieszkaniu. Wchłaniają one aż dwa rodzaje toksyn! Aby odpowiednio rosnąć i cieszyć oko potrzebują dużo słońca.

Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu roślin. Zalegający na liściach kurz utrudnia proces fotosyntezy tym samym niwelując wchłanianie toksyn z powietrza.

Pwiązane Artykuły

Kiedy najkorzystniej kupić propan dla domu i firmy

Magda

Rodzaje drzwi ze szkła – podział drzwi szklanych

Magda

Kosmetyki wegańskie – dlaczego ich popularność wciąż wzrasta?

Magda