Lo♥ki.pl
naprawa tabletu

Najczęstsze awarie tabletów – z jakimi problemami udać się do serwisu?

Urządzenia mobilne to już standard w domach oraz przy prowadzeniu biznesu. Tablety ułatwiają prowadzenie prezentacji, oglądanie filmów w ulubionej pozycji, lekturę książek elektronicznych, a nawet posiadają dodatkowe funkcje dla artystów. Przed zakupem warto jednak ocenić awaryjność sprzętu mobilnego i przygotować kontakt do profesjonalnego, szybkiego serwisu.

Nie działa funkcja dotyku

Tablet to urządzenie dotykowe, a zanik płynności podczas przesuwania palca po ekranie widać od razu. Naprawa tabletu w przypadku uszkodzonej funkcji dotyku może wymagać wymiany całego modułu wyświetlacza ze względu na mocno sklejone części, a to już spory koszt i często opłaca się zainwestować w nowe urządzenie, a nie serwis starego.

Kłopoty z gniazdem ładowania

Wiele tabletów to tylko częściowe urządzenia mobilne, ponieważ wiele urządzeń stale się ładuje. A to powoduje z czasem pewne konflikty z gniazdem ładowania, szczególnie po wystąpieniu nagłych ruchów, odpięcia kabla. Element ma tendencję do luzowania. Serwisu gniazda ładowania lepiej nie pomijać, ponieważ przekłada się na działanie płyty głównej, czyli jednego z najdroższych elementów do naprawy. Większość dobrych serwisów urządzeń mobilnych zapewnia klientom bezpłatne wyceny z tanią diagnostyką. Raz na jakiś czas, nawet profilaktycznie warto zanieść tablet do analizy, właśnie w celu wykluczenia głębszych problemów z modułem wyświetlacza i płytą główną.

Każdy problem z ładowaniem wymagana oceny zasilacza, gniazda zasilania, całej baterii, w tym układu na płycie głównej.

W ogóle nie działa

To jeden z najczęściej zgłaszanych problemów w serwisach, a wynika najczęściej ze złego przechowywania sprzętu w wysokich lub bardzo niskich temperaturach. Nawet delikatny upadek z wysokości zaburza działanie urządzenia mobilnego, w którym większość podzespołów współpracuje ze sobą na bardzo wąskiej przestrzeni. Z tego powodu najlepiej tablet wprowadzić do bezpiecznego etui po zakończonej pracy lub ustabilizować na specjalnym stojaku.

Usterki głośników, slotów pamięci i innych elementów peryferyjnych

Głośniki w tabletach psują się często przez złe ustawienia głośności. Peryferia to najniższe koszty naprawy, ale warto i tak raz na jakiś czas przenosić kluczowe dane. Żywotność tabletów to mniej więcej 2-3 lata według statystyk serwisów. Przez ten czas można oczekiwać normalnego działania, a później częściowego serwisu lub wymiany. To realia branży.

Gdzie naprawić tablet?

Najlepiej w sprawdzonym, rekomendowanym serwisie, który oceni nie tylko jeden element, ale przejrzy cały sprzęt i udzieli gwarancji rozruchowej minimum na 3-6 miesięcy. Niektóre naprawy okazują się zbyt kosztowne, dlatego to nie jedyne rozwiązanie dostępne użytkownikowi. W skrajnym przypadku warto pomyśleć o wymianie urządzenia na nowszy lub mniej awaryjny model. Dzięki regularnemu przenoszeniu krytycznych danych z tabletów ryzyko poważnych konsekwencji ogranicza się do minimum. Tablet to przecież powszechne i stosunkowo tanie urządzenie.

Pwiązane Artykuły

Jaką stylizację wybrać na firmowe spotkanie świąteczne?

Magda

USG kolana – wykonaj badanie po urazie

Magda

Spinki do mankietów – jakie wybrać?

Magda