Lo♥ki.pl
Najpopularniejsze noworoczne postanowienia Polakow. Na co naprawde warto postawic

Najpopularniejsze noworoczne postanowienia Polaków. Na co naprawdę warto postawić?

Nowy Rok ma w sobie coś niezwykłego. Za nami magiczny świąteczny czas, chwile odpoczynku i refleksji, a przed nami nowe wyzwania i nowe cele. Dlatego tak wielu z nas ma skłonność do robienia noworocznych postanowień. Jedni obiecują sobie wprowadzenie znaczących zmian w życiu, inni celują w mniej spektakularne, ale za to łatwiejsze do realizacji plany.

Typowe postanowienia Polaków

Nie ma co ukrywać, wśród najczęściej spotykanych postanowień niezmiennie znajdują się te najbardziej sztampowe, czyli oczywiście „schudnę!” i „rzucę palenie!”. To nic, że większość zapomina o tych postanowieniach szybciej niż minie sylwestrowy zawrót głowy, ale niektórym rzeczywiście udaje się wytrwać. A co z pozostałymi zamierzeniami?

Inwestycja w siebie

Choć 1 stycznia to tylko kolejna data w kalendarzu, to stanowi ona dla wielu moment przełomowy i symbolizuje rozpoczęcie nowego etapu. A to motywuje do często rewolucyjnych zmian w życiu. Wiele z nich dotyczy pracy i kariery. I choć tylko nieliczni decydują się na zmianę pracy czy branży, to o wiele łatwiej przychodzi inwestycja we własne umiejętności. Jedni wybierają kurs języka obcego, inni rozpoczynają kurs na prawo jazdy, a jeszcze inni doskonalą umiejętności zawodowe. Wiele osób stawia na połączenie przyjemnego z pożytecznym, odkrywając nowe pasje, które mogą otworzyć nowe możliwości zawodowe. Doskonałym przykładem jest popularna ostatnio sztuka barmańska. I rzeczywiście, zapisując się chociażby na kurs barmański I stopnia, zyskujemy umiejętności, które pozwolą zabłysnąć na każdej imprezie, ale też takie, które mogą być pierwszym krokiem w karierze zawodowej, nawet jeśli do tej pory zajmowaliśmy się zupełnie czymś innym.

Oczywiście inwestycja w siebie i swoje umiejętności nie musi dotyczyć wyłącznie pracy. Wiele osób postanawia znaleźć więcej czasu na swoje hobby. Dlatego też w styczniu zawsze przybywa nowych twarzy na kursach nurkowania, fotografii czy też na zajęciach w szkołach tańca. Co ciekawe, nie dotyczy to wyłącznie młodych, aktywnych zawodowo osób. Również seniorzy stają się bardziej aktywni, z zapałem podejmując nowe wyzwania w ramach działalności klubów seniora czy uniwersytetów trzeciego wieku. Jednak robiąc nowoczesne postanowienia nie koncentrujemy się wyłącznie na sobie.

Troska o relacje

Rozpoczynający się Nowy Rok to dla wielu osób dobry pretekst, by przyjrzeć się relacjom z rodziną i przyjaciółmi czy też odświeżyć dawne kontakty. W pogoni za karierą i pieniędzmi często zapominamy o bliskich, dlatego Polacy często przyrzekają sobie spędzać więcej czasu z dziećmi, podgrzać temperaturę w związku czy odwiedzić dawno nie widzianych przyjaciół. Sprzyjają temu zbliżające się okazje, jak karnawał, ferie zimowe czy święto zakochanych. Inspirujące dla wielu są także liczne w okresie świątecznym akcje charytatywne, które skłaniają do pomocy innym, choćby w formie wolontariatu.

Niezależnie od tego, czy Twoje postanowienia noworoczne będą całkowicie typowe czy obiecasz sobie coś zupełnie wyjątkowego, warto postarać się w nich wytrwać. Jak tego dokonać? Przede wszystkim postaw na cele konkretne, możliwe do osiągnięcia, łatwe do weryfikacji i w dodatku takie, na których rzeczywiście Ci zależy. Myślenie życzeniowe zostaw w starym roku. Wiemy, że na pewno chcesz lepiej żyć, zdrowiej jeść, trenować więcej, pracować mniej i w ogóle być panem swojego losu, ale lepiej zacznij od metody małych kroków. Konsekwencja, motywacja i konkretne działania sprawią, że za rok będziesz miał co świętować. I tego Ci życzymy na nowy rok!

źródło: msbis.com – szkolenie barmańskie 

Pwiązane Artykuły

Jak być zmotywowanym?

Magda

Przygotuj się do sezonu! Zapasowe części do deskorolki, czyli niezbędnik skate’a

Magda

Aromamarketing, czyli tworzenie miłego klimatu

Magda