Lo♥ki.pl
Neutralizatory zapachow

Neutralizatory zapachów przy uprawach indoor – wszystko, co warto wiedzieć

Aby uprawa w warunkach domowych przebiegała efektywnie i przynosiła oczekiwane rezultaty, należy zadbać o przygotowanie wszystkich niezbędnych elementów do uprawy roślin oraz zapewnienie odpowiednich warunków do wzrostu i rozwoju dla danego gatunku. Decydując się na hodowanie wewnątrz pomieszczenia, jesteśmy zmuszeni pójść na pewne kompromisy związane z tym procesem. Z pewnością ilość roślin będzie mniejsza niż przy tradycyjnej uprawie, jednak dzięki temu można bardziej o nie zadbać. Dodatkowo trzeba pamiętać o zapachu, który pojawi się w mieszkaniu. Może być on źródłem problemów.

Jak poradzić sobie z intensywnym zapachem roślin?

W zależności od uprawianej rośliny możemy spodziewać się różnej intensywności i jakości zapachu. Oczywiście „ładny zapach” to pojęcie względne i każdy może mieć swoje upodobania. Aby uniknąć dyskomfortu, warto zdecydować się na zakup neutralizatora zapachów. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań: od różnego rodzaju żelów przez płyny do wygodnych sprayów. Neutralizatory, które działają błyskawicznie i momentalnie nawet w 5 sekund, po długotrwałe zabijające zapachy przez kilka miesięcy. Tak wiele opcji pozwala na dowolne dobranie neutralizatorów zapachów do potrzeb własnej hodowli.

Wpływ neutralizatorów zapachów na rośliny

Neutralizatory zapachów mogą wpływać negatywnie na jakość uprawianych gatunków. Oczywiście zależy to od rodzaju rośliny i jej wymagań. Jednak w przypadku długotrwałego ich stosowania, mogą pogorszyć końcowy smak owoców bądź warzyw oraz zmniejszyć intensywność zapachu produktu końcowego, na przykład ziół. Neutralizatory sprawdzają się dobrze przy małych uprawach, więc nadają się doskonale do uprawy indoor. Dodatkowo są tanie i łatwe w użyciu. Jednak pogorszenie jakości roślin może zniechęcać. Warto jednak zaznaczyć, że takie skutki uboczne występują w przypadku długotrwałego korzystania z neutralizatorów.

Skuteczny i niezawodny neutralizator – filtr węglowy

Nieco droższym, ale przy tym o wiele bardziej skutecznym i efektywnym sposobem na poradzenie sobie z intensywnym zapachem wydzielanym przez rośliny, jest filtr węglowy. Neutralizuje on nawet najbardziej intensywny zapach ziół czy innego rodzaju roślin przy jednoczesnym zachowaniu ich wartości. Nie wpływa w żaden sposób na jakość końcowego produktu i sprawdza się nawet przy większych hodowlach. Filtr węglowy należy zamontować w taki sposób, aby przechodziło przez niego całe powietrze z pomieszczenia. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie tego filtra w swoim systemie wentylacyjnym.

Jak zneutralizować zapach roślin – podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z intensywnym zapachem warzyw, owoców i ziół. Posiadając małą uprawę indoor możemy skorzystać z tańszych neutralizatorów zapachów w formie płynów czy sprayu. Rozwiązanie skuteczne, jednak mogące negatywnie wpłynąć na jakość końcowego produktu. Droższym, ale przy tym niezawodnym sposobem jest zastosowanie filtrów węglowych, które nie wpływając na rośliny, neutralizują wydzielany przez nie zapach.

źródło: Growtent.pl – wentylator kanałowy

Pwiązane Artykuły

Kosmetyki wegańskie – dlaczego ich popularność wciąż wzrasta?

Magda

iPhone oferuje szereg wyjątkowych funkcji – znasz je wszystkie?

Magda

Czy mieszkanie w domku mobilnym cały rok jest możliwe?

Magda