Lo♥ki.pl

Praca w Holandii przed grudniowymi świętami. Jakie oferty są dostępne dla Polaków?

Grudniowy okres przedświąteczny to czas wyjątkowej gorączki, która dopada niemal każdego. Niezależnie od tego, czy w tym czasie intensywnie pracujemy, czy bierzemy wolne, aby lepiej przygotować się do obchodzenia świąt, możemy być pewni, że w jakiś sposób dotknie nas całe to szaleństwo. Swego rodzaju pobudzenie następuje również na rynku pracy. Poszukiwania pracy sezonowej, tymczasowej stają się dużo łatwiejsze, ponieważ znacząco wzrasta liczba ofert. Nie inaczej jest także, jeśli chodzi o pracę za granicą. Jakich ofert pracy mogą spodziewać się Polacy chcący pracować w Holandii przed grudniowymi świętami?

Czy warto wyjechać do pracy w Holandii w grudniu?

Specjaliści zajmujący się rekrutacją i zatrudnianiem pracowników, również sezonowych, porównują okres przedświąteczny do okresu wakacyjnego. Po ogromnym szale na wakacyjne prace następuje swego rodzaju jesienny zastój. Ofert jest wtedy znacznie mniej, choć nadal są bardzo atrakcyjne. Następnie nadchodzi grudzień i jego gorący przedświąteczny czas. Jest to moment, kiedy rynek pracy, w szczególności pracy tymczasowej, zarówno w kraju, jak i za granicą, ponownie rozkwita. To, na czym pracownik może mocno zyskać, wyjeżdżając do pracy w Holandii przed grudniowymi świętami, to zdecydowanie nadgodziny. Jako że pracy jest bardzo dużo, a chętnych do grudniowych wyjazdów znacznie mniej niż wyjeżdżających latem, każdy zatrudniony pracujący w tym czasie może liczyć na dobrze płatne nadgodziny. Do powstawania dużej liczby nadgodzin przyczynia się również fakt, że holenderscy pracownicy zatrudnieni na stałe chętnie wybierają się na urlopy w okresie świątecznym. Dzięki temu pracownicy sezonowi z Polski mają możliwość dodatkowego zarobku do podstawowej pensji. Jest to perspektywa kusząca w szczególności dla osób, które potrzebują odłożyć większą sumę na jakiś konkretny cel, na przykład wesele, budowę domu czy nowy samochód.

Kiedy rozpocząć organizację wyjazdu do pracy za granicę w grudniu?

Pracownicy biur pośrednictwa pracy zalecają, aby chętni na grudniowy wyjazd zgłaszali się z końcem października i początkiem listopada. Jest to optymalny moment, aby biuro pośrednictwa pracy miało wystarczająco dużo czasu na znalezienie odpowiedniej oferty pracy oraz przeprowadziło wszystkie niezbędne formalności bez nadmiernego pośpiechu. Należy pamiętać, że im bliżej grudnia i im większa zwłoka ze strony pracownika, tym mocniej ilość ofert będzie topniała. Istnieje więc ryzyko, że zgłaszając gotowość do podjęcia pracy w biurze pośrednictwa pracy, spotkamy się z sytuacją, w której nie będzie już ofert grudniowego wyjazdu. Nie jest to częsta ewentualność, ale jeśli jesteśmy zdecydowani na wyjazd, to lepiej nie zwlekać.

Jakie oferty pracy są dostępne dla Polaków w okresie świątecznym?

Niemal każda firma niezależnie od branży poszukuje pracowników w okresie przedświątecznym. Najczęściej wynika to z potrzeby zastąpienia pracowników udających się na urlop, a to w połączeniu z przedświątecznym natłokiem pracy daje dużo dodatkowych ofert dla pracowników z Polski. Ogromne obłożenie pracą występuje przede wszystkim w centrach logistycznych. Poszukiwane są więc osoby z uprawnieniami do obsługi wózków widłowych, ale także magazynierzy bez większych kwalifikacji, a nawet do przyuczenia. Każda para rąk jest w tym czasie bardzo cenna. Ponadto linie produkcyjne również muszą przyspieszyć, zarówno w miejscach, gdzie produkowane są potencjalne prezenty, jak i w tych zaopatrujących sklepy w produkty spożywcze, których przed świętami kupujemy wyjątkowo dużo. Podobnie jak centra logistyczne, również wszelkiego rodzaju magazyny przeżywają złoty okres. Szczególnie dobrze prezentuje się sprzedaż odzieży oraz sprzętów elektronicznych. Wyraźnie widać to właśnie po obciążeniu pracą w magazynach z tym asortymentem. Należy pamiętać, że aby znaleźć legalną i opłacalną pracę za granicą, również przed grudniowymi świętami, warto zgłosić się do biura pośrednictwa pracy. Nie ryzykujemy wtedy, że zostaniemy oszukani, wszystko odbywa się zgodnie z prawem, a my mamy spokój i pewność. Nie musimy się obawiać, bo kiedy dojedziemy do Holandii, praca nie tylko będzie na nas czekała, ale także po jej wykonaniu dostaniemy na czas wynagrodzenie, na które się umawialiśmy z pośrednikiem.

Źródło; Beyond Resources – agencja pośrednictwa pracy za granicą

Pwiązane Artykuły

Laminowanie dokumentów – skuteczny sposób na zwiększenie ich trwałości

Magda

Seksowne przebrania – również dla pań plus size!

Magda

Oglądanie seriali w internecie

Magda