Lo♥ki.pl
Serwis wozkow widlowych

Serwis wózków widłowych – jakie naprawy przeprowadza się najczęściej?

Wózek widłowy to pojazd powszechnie wykorzystywany w przedsiębiorstwach działających w branży logistycznej, magazynach itd. Niestety, w wyniku wytężonej eksploatacji często ulegają one awariom. O ile niektóre z nich nie są poważne i mogą zostać z powodzeniem naprawione nawet przez pracowników danego przedsiębiorstwa, to w przypadku większych problemów niezbędna może okazać się pomoc specjalistów, tym bardziej że nie zawsze możliwe jest skorzystanie z naprawy gwarancyjnej.

Czego zazwyczaj dotyczą naprawy serwisowe wózków widłowych? Najczęściej spotykane awarie

Naprawy wózków związane są przede wszystkim z najczęstszymi rodzajami awarii tych pojazdów. Usterki wynikają zazwyczaj z nadmiernego obciążenia, nieodpowiedniej eksploatacji urządzenia w ramach wykonywania codziennych obowiązków czy niedbałości pracowników. Problemy te dotyczą najczęściej:

  • wideł, które wyginają się, skręcają bądź ich powierzchnia robocza ulega starciu,
  • zaworów oraz łączy,
  • łańcuchów, które ulegają zjawisku korozji bądź pękają w wyniku zbyt dużego obciążenia.

Co ważne, naprawa wózków widłowych to nie tylko wymiana uszkodzonych elementów, ale także dokonywanie czynności o charakterze konserwacyjnym, jak np. regeneracja układu hydraulicznego oraz przywracanie maszyn do odpowiedniego stanu w celu ich rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Naprawa wózków widłowych – jak wybrać dobry serwis?

W przypadku poważniejszych awarii bądź konieczności zakupu nowych części zamiennych należy skorzystać z oferty sprzedawcy, który cechuje się odpowiednią renomą, wieloletnim doświadczeniem na rynku oraz szerokim asortymentem produktów uznanych producentów. Warto zwrócić uwagę na asortyment części zamiennych do wózków widłowych, tj.: widły do wózków, ogumienie do kół, fotele operatora, lampy czy łożyska uznanych marek – Linde, Jungheinrich, Manitou, Caterpillar, Komatsu oraz wielu innych. Warto też zwrócić uwagę na możliwość regeneracji poszczególnych elementów systemu – takie naprawy są znacznie tańsze i nie wpływają na jakość pracy wózka.

Nie tylko naprawy, czyli regularne przeglądy także są ważne

Niezależnie od awarii wózków widłowych, konieczne jest przeprowadzanie cyklicznych przeglądów w wózkach widłowych – dokonywanie regularnych przeglądów pozwala na wymianę elementów uznanych za najbardziej zużyte, a w efekcie uniknięcie groźnych awarii w przyszłości. W wózku widłowym można wymienić właściwie każdy element, od elementów składających się na układ jezdny i nośny po części kół, klocków hamulcowych, wideł, silnika.

Naprawy, zarówno te dotyczące poważnych awarii, jak i drobnych usterek, są nieodłącznym elementem związanym z funkcjonowaniem każdego pojazdu mechanicznego, w tym wózka widłowego. Ważne jest zatem, by przedsiębiorca był w stanie sprawnie zorganizować regularne przeglądy oraz naprawę wózka widłowego w przypadku pojawienia się awarii w taki sposób, by nie zaburzyło to pracy całego przedsiębiorstwa.

Pwiązane Artykuły

Obrączka ślubna z tytanu? Dlaczego nie!

Magda

Najczęstsze mity dotyczące broni i strzelectwa sportowego

Magda

Koronawirus po angielsku, czyli podstawowe słownictwo na czas pandemii

Magda