Lo♥ki.pl
worki na odchody ekologiczne

Sprzątanie po psie to obowiązek każdego właściciela psa

 Prawie wszyscy kochamy czworonogi

Psy różnych ras i wzrostów, te brązowe i łaciate, z krawatem albo w skarpetkach, mają wiele zalet; są ufne i wierne. Kiedy mamy gorszy dzień, to właśnie one przyjdą się przytulić, polizać po twarzy, przybiegną, by po prostu być z nami. Wiele osób w chwili stresu, chciałoby usiąść w fotelu i głaskać swojego pupila.

Pomimo miłości, jaką darzymy psiaki, zapewne mamy w swoim bagażu doświadczeń, przynajmniej jedno, które przywodzi na myśl niemiłe myśli. Idziemy sobie spokojnie chodnikiem albo ścieżką w parku, aż tu nagle na naszej drodze leży psia kupa, której niestety nie zauważyliśmy.

Posprzątaj po swoim przyjacielu

Psy jak każdy żywy organizm jedzą, a potem wydalają, a ponieważ nie mają takiej świadomości jak ludzie, ktoś musi po nich posprzątać. Oczywiście tę śmierdzącą sprawę jest zobowiązany załatwić właściciel. W domu, w którym mieszka psiak, również trzeba po nim sprzątać. Powinno się umyć podłogę po ubłoconych psich łapkach, usunąć resztki karmy wokół miski, powycierać rozchlapaną wodę. Dobrze, że jest cała masa artykułów, ułatwiających to zadanie.

Produkty, które pomogą nam zachować porządek w domu i podczas spaceru

Zanim przejdziemy do opisu różnych produktów, należałoby zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Jeśli komuś leży na sercu dobro naszej planety, należałby wybrać artykuły zdrowe i bezpieczne, pochodzące z recyklingu.

Wisienką na torcie dla osób starających się dbać o ekologię będzie miska dla psa, wykonana z biodegradowalnej kukurydzy, do jej produkcji nie wykorzystano się ropy naftowej. Każdy będzie zadowolony – właściciel i posiadacz pełnej miski.

Podczas karmienia pupila na pewno przydadzą się różnego rodzaju maty ekologiczne i antypoślizgowe, wykonane z miękkiego tworzywa, charakteryzujące się dużą przyczepnością do podłoża –  miska jest zabezpieczona przed przesuwaniem się, a rant dookoła maty chroni przed rozlewaniem wody oraz wysypywaniem jedzenia. Łatwej posprzątać z maty niż z ogromnego kawałka podłogi. Jeśli ktoś nie lubi mat, może wybrać recyklingową stację dokującą, której zadaniem jest przytwierdzenie miski do podłoża, co zapobiega jej przesuwaniu się po całej kuchni.

Kiedy zapragniemy wyjść z psem na spacer, na pewno przydatne okażą się kompostowalne i biodegradowalne worki na psie odchody. Spowalniacz jedzenia też może nam się przysłużyć i zapewnić przyjemniejsze wędrówki, bowiem świetnie zapobiega problemom pokarmowym naszego zwierzaka.

Sprzątanie po psie to nasz obowiązek, jednak możemy sprawić, żeby stał się nie tylko znośniejszy, ale także zgodny z naszym ekologicznym sumieniem.

Pwiązane Artykuły

Jakie ułatwienia przynosi skorzystanie z usług firmy deweloperskiej?

Magda

Najczęstsze mity dotyczące broni i strzelectwa sportowego

Magda

Najpopularniejsze noworoczne postanowienia Polaków. Na co naprawdę warto postawić?

Magda