Lo♥ki.pl
Czy latem można wykonywać zabiegi laserowe Poznaj alternatywy!

Czy latem można wykonywać zabiegi laserowe? Poznaj alternatywy!

Zabiegi odmładzania laserowego stają się coraz popularniejsze. Kobiety masowo pragną poprawiać swój wygląd i dzięki temu uzyskać lepsze samopoczucie. Niestety lato to bardzo trudny czas dla naszej skóry, która narażona jest na intensywne promieniowanie i wysoką temperaturę. Wakacje często sprawiają, że mobilizujemy się do zmian, jednak należy bezwzględnie pamiętać, że nie jest to najlepszy czas do wykonywania zabiegów tego typu. Czy latem można wykonywać odmładzanie laserowe? Jakie zabiegi laserowe mogą być wykonywane latem?

Depilacja laserowa (Określone elementy ciała)

Piękne i gładkie ciało to marzenie każdej kobiety. Dzięki depilacji laserowej można zapomnieć o depilacji na zawsze. Nic dziwnego, że zmęczone koniecznością częstego powtarzania tych czynności kobiety tak chętnie poddają się zabiegom tego typu. Depilacja laserowa może być wykonana również latem, jednak należy pamiętać o kilku niezwykle ważnych kwestiach. Po pierwsze skóra, która zostanie poddana zabiegowi, nie może być wystawiana na słońce! W grę wchodzą tutaj więc okolice bikini i pachy.  Po zabiegu wydepilowane miejsca warto smarować kremem z wysokim filtrem.

Fotoodmładzanie – Tylko jesienią!

Jest to zabieg, który niezwykle skutecznie redukuje zmarszczki. Pokochały go kobiety na całym świecie, gdyż nie jest inwazyjny i daje fenomenalne efekty. Zabieg przebiega niezwykle krótko, jednak rekonwalescencja może trwać nawet 5 dni, a skóra regeneruje się przez kolejne tygodnie i nie można wystawiać jej na słońce.

Laserowe usuwanie rozstępów

Te zabiegi można wykonywać latem, jednak warto pamiętać, aby nie opalać się toples i nie wystawiać pośladków na słońce. Usuwanie rozstępów z użyciem lasera daje fenomenalne efekty. Dzięki temu można uzyskać nowy wygląd skóry i cieszyć się jej jędrnością.

HIFU

Nieco specyficzna nazwa to kolejny rodzaj laserowego zabiegu, który można wykonywać latem. Zabieg ten ma działanie odmładzające, jednak nie podrażnia skóry twarzy tak, jak fotoodmładzanie. Podczas zabiegu wysyłana jest wiązka światła, która dostaje się w głąb skóry. Zabieg polega na mocnym podgrzaniu wewnętrznych warstw skóry.

Kwas felurowy

Ten zabieg sprawia, że skóra zyska nowy, świeży wygląd. Co prawda zabieg ten kojarzy się z peelingami. Często jednak jest łączony z zabiegami laserowymi takimi jak HIFU. Połączenie tych zabiegów daje fenomenalne efekty. Stosowanie mocnych peelingów jest zabronione latem, jednak oczyszczanie kwasem felurowym nie podrażnia skóry i ma działanie antyoksydacyjne. Daje natychmiastowe efekty i może być stosowane wraz z osoczem bogatopyłkowym.

Kwas hialuronowy

Latem, kiedy zabiegi laserowe są niewskazane i większość specjalistów nawet nie chce się ich podejmować, idealną alternatywą dla lasera może być wykorzystanie kwasu hialuronowego. Jesienią można zastosować dodatkowo laser frakcyjny, dzięki czemu efekty będą jeszcze bardziej widoczne i utrwalone.

Pwiązane Artykuły

Życie z aparatem słuchowym – kilka wskazówek, które ułatwią funkcjonowanie

Magda

Wypadające włosy? Poznaj propozycje gabinetów medycyny estetycznej

Magda

Leczenie kanałowe zębów – dlaczego warto zdecydować się na zabieg z mikroskopem?

Magda