Lo♥ki.pl
epilacja laserowa

Epilacja laserowa – trwałość i wygoda

Kobiety zwykle chcą jak możliwie najskuteczniej pozbyć się zbędnego owłosienia z konkretnych partii ciała. Szczególnie uciążliwe staje się dbanie o gładką skórę przy pomocy jednorazowych maszynek, które mogą ją podrażniać, a także przy pomocy tradycyjnych kremów do depilacji. Obie te metody przynoszą dość krótkotrwałe efekty, więc częstotliwość ich wykonywania, może być dla pań po prostu męcząca. Rozwiązaniem staje się więc epilacja laserowa, która jest nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim daje niezwykle trwałe rezultaty.

Zasada działania epilacji laserowej

Epilacja laserowa cieszy się wśród pań ogromną popularnością i zainteresowaniem szczególnie w sezonie letnim, kiedy tak istotne staje się gładkie ciało. Nie da się ukryć, że zabieg ten jest niezwykle wygodny, a klientki najczęściej z niego korzystają, by pozbyć się niechcianego owłosienia z okolic bikini, a także dołów pachowych czy nóg. Zasada działania epilacji laserowej jest niezwykle prosta. Polega ona bowiem na zjawisku fototermolizy. Chodzi w nim o to, że wiązka światła emitowana przez epilator skutecznie przenika w głąb skóry, a następnie pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik, który naturalnie występuje we włosach. Niemniej jednak duże natężenie światła o wysokiej temperaturze, skutecznie niszczy cebulkę włosa, co pozwala na ich skuteczne i trwałe usunięcie praktycznie ze wszystkich części ciała. Warto jednak podkreślić, że sama efektywność epilacji laserowej jest uzależniona od liczby zabiegów, które są niezbędne do uzyskania pożądanych efektów. Niezwykle istotne są również uwarunkowania biologiczne w postaci karnacji skóry, a także koloru owłosienia. Idealnie zabieg ten sprawdzi się w przypadku osób o jasnej skórze, które borykają się z problemem ciemnego i widocznego owłosienia.

Epilacja laserowa – bezbolesny i trwały sposób na gładką skórę

Wiele pań przez podjęciem decyzji o epilacji laserowej zastanawia się, czy zabieg ten jest bolesny. Warto zaznaczyć, że u każdej z kobiet prób bólu kształtuje się na innym poziomie, jednak epilacja laserowa jest zabiegiem względnie bezbolesnym. Większy dyskomfort mogą odczuwać osoby o ciemniejszej karnacji i ciemnych, gęstych włosach. Niemniej jednak można to porównać do uczucia delikatnego szczypania lub pieczenia, które pojawia się na samym początku i maleje z każdą kolejną minutą. Co ciekawe, dla osób niezwykle wrażliwych przygotowano również możliwość znieczulenia, jednak z reguły nie jest to konieczne, gdyż dyskomfort w czasie zabiegu mija niezwykle szybko.

Pwiązane Artykuły

O tym rzadko się mówi. Nietrzymanie moczu – najczęstszy problem po urodzeniu dziecka

Magda

USG kolana – wykonaj badanie po urazie

Magda

Oglądanie seriali w internecie

Magda