Lo♥ki.pl
Gladkie nogi na wiosne, czyli wszystko o laserowym usuwaniu owlosienia

Gładkie nogi na wiosnę, czyli wszystko o laserowym usuwaniu owłosienia

Jednorazowe maszynki do golenia, kremy do depilacji, wosk czy klasyczny depilator to bardzo powszechne metody usuwania zbędnego owłosienia, które jednak nie zawsze są skuteczne. Nadejście wiosny to czas, kiedy w naszej garderobie zaczynają pojawiać się sukienki, spódnice czy spodnie rybaczki, a nogi wymagają regularnego golenia. Długotrwały efekt gładkiej i pięknej skóry zapewni depilacja laserowa. Laserowe usuwanie owłosienia nie powoduje ponadto podrażnień naskórka czy wrastania włosków, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowych metod depilacji.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to profesjonalny zabieg wykonywany zazwyczaj przy pomocy lasera diodowego. Urządzenie tego typu usuwa włos wraz z cebulką, bez uszkadzania i nadmiernego rozgrzewania naskórka. Podczas zabiegu depilacji laserowej wykorzystywane jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Kosmetolog przykłada głowicę lasera do przygotowanej uprzednio skóry. Głowica ta emituje wiązkę intensywnego światła wchłanianego przez barwnik zawarty w mieszkach włosowych (melaninę). Impuls laserowy jest następnie przekształcany w energię cieplną, która niszczy struktury odpowiedzialne za wzrost włosków.

Depilacja laserem diodowym Vectus

Obecnie na rynku istnieje wiele różnych urządzeń do profesjonalnej depilacji laserowej. Laser Vectus to nowoczesny sprzęt, który sprawia, że laserowe usuwanie owłosienia przebiega w szybki, bezbolesny, bezpieczny i co najważniejsze skuteczny sposób.

Laser Vectus to laser diodowy, uznawany za najlepsze rozwiązanie w dziedzinie dermatologii estetycznej. Laser Vectus to urządzenie, które wykorzystuje zestaw czujników do ciągłego korygowania parametrów i ustawień, zachowując stały poziom bezpieczeństwa skóry. Laser wyposażony jest w czytnik Skintel, który w czasie rzeczywistym automatycznie bada poziom melaniny w skórze. Specjalista przykłada urządzenie do skóry bezpośrednio przed zabiegiem, a pozyskane dane przesyłane są do aparatu, w którym dobierana jest odpowiednia moc lasera oraz czas naświetlania. Eliminuje to ryzyko poparzenia skóry lub uzyskania niezadowalających efektów, co niejednokrotnie ma miejsce podczas ręcznego ustawiania wspomnianych parametrów.

Zabieg depilacji laserowej laserem Vectus jest bezbolesny i komfortowy – głowica urządzenia pokryta jest szafirowym szkłem, które w połączeniu z technologią Advanced Contact Cooling (odczyt temperatury skóry pacjenta) dobiera odpowiedni poziom chłodzenia skóry. Z tego powodu pacjent nie odczuwa dyskomfortu czy bólu podczas depilacji nóg lub innych partii ciała.

Laser Vectus wyposażony jest również w technologię Photon Recycling SM, która dzięki lustrom umieszczonym na głowicy urządzenia, pozwala na wielokrotne wykorzystanie wiązki światła.

Przed i po zabiegu

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Mechaniczne czy enzymatyczne peelingi należy wykonać maksymalnie na tydzień przed planowaną depilacją. W dniu poprzedzającym zabieg nie można natomiast spożywać alkoholu. Bezpośrednio przed zabiegiem zalecane jest wstępne usunięcie owłosienia nóg za pomocą jednorazowej maszynki oraz oczyszczenie skóry łagodnym środkiem myjącym. Po oczyszczeniu ciała bezwzględnie nie należy stosować kremów, balsamów czy dezodorantów.

Bezpośrednio po depilacji może pojawić się rumień czy też niewielki obrzęk w okolicach mieszków włosowych, ale jest to naturalna reakcja skórna, która zwykle ustępuje już po kilku godzinach. Warto pamiętać, aby po zabiegu przez kilka dni nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu oraz produktów o właściwościach złuszczających. Należy używać bawełnianych ręczników, a skórę regularnie nawilżać preparatem o lekkiej formule. Zalecane jest unikanie nawet krótkotrwałej ekspozycji nóg na promieniowanie słoneczne.

Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia, która przynosi długotrwałe efekty, jest bezpieczna i bezbolesna. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do zabiegu oraz właściwym zabezpieczeniu i pielęgnacji skóry bezpośrednio po depilacji. Bardzo ważną kwestią jest również wybór renomowanego salonu, w którym doświadczony personel wykorzystuje wyłącznie atestowany sprzęt i przeprowadza zabiegi przy zachowaniu podstawowych zasad higieny i sterylności.

Pwiązane Artykuły

Nucleofil Strong – na czym polega wyjątkowość tego preparatu?

Magda

Najpopularniejsze zabiegi likwidujące rozstępy

Magda

Poznaj metody makijażu permanentnego brwi

Magda