Lo♥ki.pl
laserowe usuwanie owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia – Q&A

Depilacja laserowa jako najtrwalszy sposób usuwania owłosienia na ciele ma mnóstwo zwolenników. Klienci, którzy skorzystali już z tego zabiegu, nie wyobrażają sobie powrotu do codziennego golenia czy innych form depilacji. Wiemy jednak, że laserowe usuwanie owłosienia budzi wiele pytań, na które w tym Q&A chcemy Ci odpowiedzieć.

Czy depilacja laserowa jest bardzo bolesna?

Wszystko będzie zależało od poziomu wrażliwości Twojej skóry i od depilowanej strefy ciała, ale zasadniczo zabieg nie jest bardzo bolesny. Boli mniej niż depilacja woskiem czy pastą cukrową. Odczucia w trakcie zabiegu będą się zmieniały — na etapie delikatniejszych fragmentów skóry dyskomfort będzie większy, a tam, gdzie skóra jest grubsza, prawdopodobnie nie będziesz czuć nic. Nie ma się czego bać, ponieważ nowoczesne lasery są wyposażone w technologie niwelujące dyskomfort do minimum.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Nie możesz skorzystać z zabiegu depilacji laserowej jeśli:

  • jesteś w ciąży lub karmisz piersią;
  • przyjmujesz leki fotouczulające, czyli takie, które obniżają krzepliwość krwi (uwaga, niektóre zioła również mają takie działanie, więc nawet przyjmowanie niektórych suplementów diety może okazać się przeciwwskazaniem);
  • cierpisz na choroby takie jak łuszczyca czy grzybica;
  • masz na tym fragmencie skóry tatuaż;
  • chorujesz na nowotwór, padaczkę lub cukrzycę;
  • przechodzisz jakąś infekcję i/lub przyjmujesz antybiotyk;
  • leczysz lub leczyłeś się na trądzik doustnie nie dawniej niż 6 miesięcy temu (Izotek, antybiotyki).

Jeśli żadne z tych przeciwwskazań Cię nie dotyczy, możesz poddać się zabiegowi; musisz jednak pamiętać o kilku kwestiach, by Twoja skóra była do niego przygotowana.

Najważniejszą sprawą jest brak ekspozycji na słońce strefy, z której zamierzasz laserowo usuwać owłosienie, przez przynajmniej cztery tygodnie przed zabiegiem. Specjalista nie wykona zabiegu na opalonej skórze.

Odstaw kremy i inne produkty z Retinolem na miesiąc przed zabiegiem, a takie z witaminami A, C lub E — tydzień wcześniej.

Czy trzeba zapuszczać włoski przed depilacją laserową?

Nie ma potrzeby zapuszczania włosków przed zabiegiem depilacji laserowej, wręcz przeciwnie, w dniu zabiegu depilowana strefa powinna być świeżo ogolona. Wtedy laser dosięgnie cebulki włosa i ją wypali, a nie będzie odczuwalny ból, który pojawiłby przy wypalaniu włosa już na powierzchni skóry. Zaleca się jedynie zostawienie drobnego fragmentu nieogolonej skóry, by specjalista mógł z łatwością dostosować moc lasera do typu włosa.

Kiedy widać efekt?

Po pierwszej sesji depilacji laserowej zobaczysz efekt, gdy włoski zaczną odrastać — pozbawione cebulki, nie będą mogły się utrzymać i zaczną wypadać. Podobnie będzie po każdej następnej sesji, aż włoski przestaną odrastać. Efekt laserowego usuwania owłosienia jest stopniowy i zawsze potrzeba kilku sesji, by osiągnąć idealnie gładką skórę. Specjalista doradzi Ci, ilu sesji potrzebujesz. Pamiętaj, że żadna forma depilacji nie pozbędzie się włosków w 100% i na zawsze, w związku z czym będą potrzebne zabiegi przypominające, by zapobiec ewentualnemu odrastaniu włosków. Takie zabiegi przeprowadza się zwykle między co pół roku a co rok.

Od czego zależy liczba potrzebnych sesji?

Zależy to przede wszystkim od depilowanej strefy — szybciej osiągniemy efekt przykładowo przy laserowym usuwaniu pojedynczych włosków na twarzy, niż przy depilacji strefy bikini — oraz od Twojego typu skóry i jej koloru, a także typu i koloru samych włosków. Najszybciej na depilację laserową reagują osoby, u których jest kontrast między kolorem skóry a kolorem włosa, czyli osoby o jasnej cerze i ciemnym owłosieniu. Więcej sesji potrzebować mogą osoby o małym kontraście w kolorze skóry i włosa, w przypadku jasnej lub oliwkowej cery i jasnych włosów.

Depilacja laserowa jest najtrwalszą metodą usuwania owłosienia. Poddanie się zabiegom laserowego usuwania owłosienia to decyzja, za którą będziesz sobie dziękować.

Pwiązane Artykuły

Poznaj metody makijażu permanentnego brwi

Magda

Nucleofil Strong – na czym polega wyjątkowość tego preparatu?

Magda

Jakie działanie wykazuje osocze bogatopłytkowe?

Magda