Lo♥ki.pl
laserowe usuwanie owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia – Q&A

Depilacja laserowa jako najtrwalszy sposób usuwania owłosienia na ciele ma mnóstwo zwolenników. Klienci, którzy skorzystali już z tego zabiegu, nie wyobrażają sobie powrotu do codziennego golenia czy innych form depilacji. Wiemy jednak, że laserowe usuwanie owłosienia budzi wiele pytań, na które w tym Q&A chcemy Ci odpowiedzieć.

Czy depilacja laserowa jest bardzo bolesna?

Wszystko będzie zależało od poziomu wrażliwości Twojej skóry i od depilowanej strefy ciała, ale zasadniczo zabieg nie jest bardzo bolesny. Boli mniej niż depilacja woskiem czy pastą cukrową. Odczucia w trakcie zabiegu będą się zmieniały — na etapie delikatniejszych fragmentów skóry dyskomfort będzie większy, a tam, gdzie skóra jest grubsza, prawdopodobnie nie będziesz czuć nic. Nie ma się czego bać, ponieważ nowoczesne lasery są wyposażone w technologie niwelujące dyskomfort do minimum.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Nie możesz skorzystać z zabiegu depilacji laserowej jeśli:

  • jesteś w ciąży lub karmisz piersią;
  • przyjmujesz leki fotouczulające, czyli takie, które obniżają krzepliwość krwi (uwaga, niektóre zioła również mają takie działanie, więc nawet przyjmowanie niektórych suplementów diety może okazać się przeciwwskazaniem);
  • cierpisz na choroby takie jak łuszczyca czy grzybica;
  • masz na tym fragmencie skóry tatuaż;
  • chorujesz na nowotwór, padaczkę lub cukrzycę;
  • przechodzisz jakąś infekcję i/lub przyjmujesz antybiotyk;
  • leczysz lub leczyłeś się na trądzik doustnie nie dawniej niż 6 miesięcy temu (Izotek, antybiotyki).

Jeśli żadne z tych przeciwwskazań Cię nie dotyczy, możesz poddać się zabiegowi; musisz jednak pamiętać o kilku kwestiach, by Twoja skóra była do niego przygotowana.

Najważniejszą sprawą jest brak ekspozycji na słońce strefy, z której zamierzasz laserowo usuwać owłosienie, przez przynajmniej cztery tygodnie przed zabiegiem. Specjalista nie wykona zabiegu na opalonej skórze.

Odstaw kremy i inne produkty z Retinolem na miesiąc przed zabiegiem, a takie z witaminami A, C lub E — tydzień wcześniej.

Czy trzeba zapuszczać włoski przed depilacją laserową?

Nie ma potrzeby zapuszczania włosków przed zabiegiem depilacji laserowej, wręcz przeciwnie, w dniu zabiegu depilowana strefa powinna być świeżo ogolona. Wtedy laser dosięgnie cebulki włosa i ją wypali, a nie będzie odczuwalny ból, który pojawiłby przy wypalaniu włosa już na powierzchni skóry. Zaleca się jedynie zostawienie drobnego fragmentu nieogolonej skóry, by specjalista mógł z łatwością dostosować moc lasera do typu włosa.

Kiedy widać efekt?

Po pierwszej sesji depilacji laserowej zobaczysz efekt, gdy włoski zaczną odrastać — pozbawione cebulki, nie będą mogły się utrzymać i zaczną wypadać. Podobnie będzie po każdej następnej sesji, aż włoski przestaną odrastać. Efekt laserowego usuwania owłosienia jest stopniowy i zawsze potrzeba kilku sesji, by osiągnąć idealnie gładką skórę. Specjalista doradzi Ci, ilu sesji potrzebujesz. Pamiętaj, że żadna forma depilacji nie pozbędzie się włosków w 100% i na zawsze, w związku z czym będą potrzebne zabiegi przypominające, by zapobiec ewentualnemu odrastaniu włosków. Takie zabiegi przeprowadza się zwykle między co pół roku a co rok.

Od czego zależy liczba potrzebnych sesji?

Zależy to przede wszystkim od depilowanej strefy — szybciej osiągniemy efekt przykładowo przy laserowym usuwaniu pojedynczych włosków na twarzy, niż przy depilacji strefy bikini — oraz od Twojego typu skóry i jej koloru, a także typu i koloru samych włosków. Najszybciej na depilację laserową reagują osoby, u których jest kontrast między kolorem skóry a kolorem włosa, czyli osoby o jasnej cerze i ciemnym owłosieniu. Więcej sesji potrzebować mogą osoby o małym kontraście w kolorze skóry i włosa, w przypadku jasnej lub oliwkowej cery i jasnych włosów.

Depilacja laserowa jest najtrwalszą metodą usuwania owłosienia. Poddanie się zabiegom laserowego usuwania owłosienia to decyzja, za którą będziesz sobie dziękować.

Pwiązane Artykuły

Redukcja tkanki tłuszczowej – co zrobić, jeśli dieta i treningi nie pomagają?

Magda

Najpopularniejsze zabiegi likwidujące rozstępy

Magda

Jakie witaminy warto zażywać na co dzień?

Magda