Lo♥ki.pl
zabiegi na wypadające włosy

Wypadające włosy? Poznaj propozycje gabinetów medycyny estetycznej

Z problemem wypadających włosów zmaga się coraz większy odsetek społeczeństwa. Przypadłość dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku.

Dlaczego włosy wypadają?

O nadmiernym wypadaniu włosów mówimy wtedy, gdy dzienna ich utrata wynosi więcej niż 100 i utrzymuje się przez kilka tygodni. W innym przypadku jest to naturalny proces fizjologiczny. Przyczyn jest wiele, duże znaczenie ma również genetyka, styl życia czy stan zdrowia. Do nadmiernego wypadania włosów przyczyniają się:

  • Nieodpowiednia dieta (deficyt kaloryczny, niedobór białka),
  • Zaburzenia hormonalne,
  • Grzybica i inne choroby skóry głowy,
  • Przyjmowanie niektórych leków,
  • Palenie papierosów,
  • Restrykcyjna dieta i nagła, duża utrata masy ciała,
  • Złe upięcie i częste rozjaśnianie włosów.

Jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

W celu zahamowania procesu należy jak najszybciej wyeliminować wymienione powyżej czynniki ryzyka i wdrożyć zabiegi na wypadające włosy, zanim dojdzie do atrofii (zaniku). Mezoterapia igłowa skóry głowy wykonywana w gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnym pistoletem lub strzykawką. Jest bezpieczny i bezinwazyjny. Zastosowane koktajle witaminowe pobudzają mikrokrążenie, wzmacniają cebulki i odżywiają włosy, tym samym stymulują ich wzrost i hamują nadmierne wypadanie. Preparaty dobierane są indywidualnie, w zależności od istniejącego problemu.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – wskazania

Zabieg ten wykonuje się zarówno u kobiet jak i mężczyzn, którzy zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów i różnymi typami łysienia. Zastosowanie mezoterapii igłowej u kobiet z zaburzeniami hormonalnymi pozytywnie wpływa na kondycję włosów, odżywia je, hamuje wypadanie i stymuluje wzrost. U mężczyzn borykających się z problemem łysienia odpowiednio zastosowane preparaty opóźniają miniaturyzację mieszków włosowych spowodowaną działaniem DHT (dihydrotestosteronu). Zabieg ten polecany jest również osobom, u których nadmierne wypadanie włosów spowodowane jest niewłaściwą dietą, nadmiernym stresem, zmianą pory roku (głównie jesienią) czy przebytą ciążą. W tym przypadku zaleca się także wykonanie zabiegu profilaktycznie, zanim włosy zaczną wypadać.

Jak często wykonywać mezoterapię igłową skóry głowy?

W intensywnej fazie leczenia mezoterapię igłową skóry głowy należy wykonywać raz w tygodniu przez okres 2 miesięcy. Następnie, w zależności od uzyskanych efektów zabieg ten należy powtarzać, z częstotliwością indywidualną dla każdego pacjenta. Szacuje się, że w ciągu 4 miesięcy kuracji wypadanie włosów może zmniejszyć się aż do 70%. Niekiedy efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, w niektórych przypadkach dla podtrzymania efektu może być konieczne stosowanie regularnych kuracji przypominających.

Każdego dnia tracimy od 70 do 100 włosów na głowie. Choć wypadanie jest procesem fizjologicznym, ich nadmierna utrata niepokoi każdego. Mezoterapia skóry głowy pomoże nie tylko uporać się z problemem, ale również znacznie poprawi ich kondycję.

Pwiązane Artykuły

Masaż na cztery ręce

Magda

Epilacja laserowa – trwałość i wygoda

Magda

Gładkie nogi na wiosnę, czyli wszystko o laserowym usuwaniu owłosienia

Magda