Lo♥ki.pl
Ludzie-wampiry – jak zerwać z nimi kontakt?

Ludzie-wampiry – jak zerwać z nimi kontakt?

Czujesz, że przebywanie w towarzystwie pewnej osoby wysysa z ciebie całą energię życiową? W takim przypadku najpewniej masz do czynienia z wampirem energetycznym. Jak można sobie z nim poradzić? Najlepiej zerwać kontakt!

Relacje z innymi ludźmi powinny przynosić spełnienie i radość. Gdy jest inaczej, w takim przypadku warto bliżej się im przyjrzeć. Bardzo często zdarza się, że mamy wtedy do czynienia z tak zwanym wampirem energetycznym czy emocjonalnym.

Kim są ludzie-wampiry?

Pod pojęciem wampira energetycznego znajduje się osoba, która „wysysa” energię życiową z innych. Robi to między innymi przez obniżanie poczucia wartości innych osób, podkopywanie ich pewności siebie, wzbudzanie litości, co może prowadzić do poczucia przygnębienia, winy, pustki czy wyczerpania.

Z drugiej strony wampir energetyczny czuje się wtedy świetnie, ponieważ fakt, że wzbudza u swoich „ofiar” takie samopoczucie, jest dla niego satysfakcjonujący.

Jak rozpoznać wampira energetycznego?

  • czujemy się zmęczeni psychicznie w jego towarzystwie
  • wampir energetyczny stale potrzebuje uwagi, litości, usprawiedliwienia dla swoich czynów
  • wampir często krytykuje, podjudza, wbija szpile w czułe punkty
  • osoby będące wampirami energetycznymi nie są zainteresowane rozwiązywaniem problemów, ponieważ wolą dzielić się swoją frustracją z innymi
  • często stosują one również szantaż emocjonalny, wzbudzając poczucie winy, aby łatwiej manipulować innymi

Co zrobić wtedy, gdy mamy do czynienia z wampirem energetycznym?

Najprostszym rozwiązaniem jest unikanie takiej osoby czy nawet całkowite zerwanie z nią kontaktów. Gdy jednak nie jest to możliwe, należy przestać angażować się w toksyczną relację, wytyczać jej granicę, nie dawać wciągać się w gierki i udzielać krótkich, rzeczowych, odpowiedzi.

W razie problemów warto także skorzystać z pomocy terapeuty, na przykład z Centrum Dobrej Terapii z Krakowa. Fachowiec będzie mógł doradzić, jak zachowywać się w stosunku do wampira energetycznego.

Do skorzystania ze swojej oferty zaprasza Centrum Dobrej Terapii – specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Pwiązane Artykuły

Maski przeciwpyłowe – kiedy ich używać?

Magda

Czy wypełnienia amalgamatem są szkodliwe?

Magda

Ozonoterapia – kiedy jest stosowana?

Magda