Lo♥ki.pl
Masaż na cztery ręce

Masaż na cztery ręce

Masaż na cztery ręce to zabieg, którego doświadczysz tylko w najlepszych salonach masażu. Wymaga bardzo wysokich umiejętności masażystek, które wykonując go wspólnie muszą ściśle synchronizować swoje ruchy, stąd stosowana wymiennie nazwa masaż synchroniczny. Dzięki temu dostarcza on jeszcze więcej przyjemnych doznań przy czym staje się efektywniejszy.

Masaż na cztery ręce

Powszechnie wiadomo, że masaż to jeden z najlepszych naturalnych sposobów redukcji stresu. Tak jak przy tradycyjnym wariancie – na dwie ręce – jest to priorytetem niezależnie jaki rodzaj masażu wybierzesz. Masaż na cztery ręce dostępny jest bowiem w każdym rodzaju masażu całego ciała. Jeśli najbardziej lubisz masaż sportowy nie ma przeszkód, żeby wykonać go właśnie w wariancie na cztery ręce. To samo dotyczy np. masażu tradycyjnego tajskiego czy olejkami aromatycznymi. W tym przypadku różnice stanowi sposób wykonania konkretnych masaży i dobór odpowiednich technik przez masażystki.

Przykładowo masaż olejkami aromatycznymi nastawiony jest na błogi relaks i ukojenie Twoich zmysłów zapachami. Nie doświadczysz w nim tak dużej siły nacisku i intensywności jak w masażu sportowym. Ruchy są spokojne i płynne dzięki czemu poczujesz wyjątkowo głębokie odprężenie, być może nawet zaśniesz.
Masaż sportowy nastawiony jest na pracę z mięśniami głębokimi i przyspiesza regenerację organizmu. Pojawia się więcej technik uciskowych, masażyści wykorzystują charakterystyczne ogółem w masażu tajskim łokcie, przedramiona i kolana. Zabieg wieńczą pozycje jogi pasywnej, które dodatkowo rozciągają mięśnie, ścięgna i stawy.

Jeśli lubisz więcej takich elementów jak wymieniona joga pasywna, tradycyjny masaż tajski na pewno przypadnie Ci do gustu. W odróżnieniu od wcześniej opisanych masaży – ten wykonywany jest na sucho, bez użycia olejków. Dzięki temu masażystka może dużo łatwiej ułożyć Twoje ciało w odpowiednie pozycje, co po wcześniejszym rozluźnieniu mięśni jest wyjątkowo przyjemnym dodatkiem. W takich momentach dla jeszcze głębszego relaksu warto miarowo i głęboko oddychać. Dzięki temu niewielkim wysiłkiem możesz poczuć to samo co osoby regularnie ćwiczące jogę, a o poprawność ruchów zadba masażystka.

Wspólny mianownik wszystkich masaży tajskich

Każdy wariant masażu tajskiego ma kluczowy punkt wspólny, a w zasadzie punkty. Mowa tutaj o liniach Sen – według tajskiej terminologii są to kanały przepływu energii witalnej, która kumuluje się w meridianach, co w Europie nazywamy punktami spustowymi. To właśnie dzięki odpowiedniemu odblokowaniu owych kanałów, zgodnie z naukami dalekowschodniej sztuki leczenia, zyskujemy lepsze samopoczucie, zwiększony zakres ruchów i zastrzyk pozytywnej energii na długi czas.

To właśnie dlatego masaż na cztery ręce wymaga bardzo dobrej techniki oraz koncentracji od masażystów. Jeśli ruchy nie będą ze sobą zsynchronizowane efekt masażu będzie nieco słabszy co ma związek z wymienionymi liniami Sen. Energia kierowana tymi kanałami musi podążać w tym samym tempie. Od tej reguły jest jednak pewne odstępstwo. Mowa o wykonywaniu zabiegu w formie krzyżowej tzn. masowana jest na przykład jednocześnie lewa noga i prawa ręka. Energia ma spotkać się finalnie w centralnym punkcie ciała jednak droga jaką musi przebyć jest w tym przypadku zupełnie inna. Dzięki temu masaż staje się łatwiejszy do wykonania przy zachowaniu pełni dobroczynnego działania dla Twojego ciała i ducha.

Jak dobrać odpowiedni masaż na cztery ręce?

Jeśli nie możesz zdecydować, który najbardziej Ci odpowiada, posłuchaj swojego ciała lub zdaj się na wcześniejsze doświadczenia – w zasadzie każdy zabieg może być wykonany przez parę masażystek. Jeśli masz już trochę doświadczenia z tajskim masażem z pewnością, niektóre elementy bardziej przypadły Ci do gustu. Jeśli wolisz mocniej poczuć masaż wszelkie warianty wykonywane na sucho z pewnością sprostają Twoim oczekiwaniom. Osoby stawiające na czysty relaks, głębokie odprężenie lub nawet drzemkę docenią masaże na mokro czyli z olejkami. Wyjątkiem jest tutaj opisany wcześniej masaż sportowy, który wyróżnia wyjątkowa intensywność.

Warto również zapytać w samym salonie masażu – obsługa lub masażyści z pewnością doradzą Ci na co warto się zdecydować.

Pwiązane Artykuły

Kosmetyki wegańskie – dlaczego ich popularność wciąż wzrasta?

Magda

Suchość pochwy – krem czy globulki?

Magda

Fototapeta na ścianę

Magda