Lo♥ki.pl

Najlepsze systemy implantologiczne – jakie implanty wybrać?

Leczenie implantologiczne może wprawiać pacjenta w zakłopotanie, ze względu na natłok nowych informacji oraz mnogość rodzajów systemów implantologicznych różnych producentów. Implanty różnią się od siebie jakością, materiałem oraz zastosowanymi w produkcji technologiami. Wszystkie jednak bezwzględnie muszą spełniać międzynarodowe normy, mówiące m.in. o właściwościach tworzywa, liczbie typów i łączników, sterylności opakowania i rezultatach potwierdzonych badaniami naukowymi.

Implanty Dentsply Sirona

Dentsply Sirona od 130 lat działa na światowym rynku, przez co stała się największym producentem produktów i technologii stomatologicznych. Firma stworzyła profesjonalne systemy implantologiczne: Ankylos, Astra Tech Implant System i Xive. Posiadają one zarówno stożkowe połączenia wewnętrzne, jak i obustronnie płaskie (flat-to-flat). Gwarantują długotrwałą stabilizację tkanek twardych i miękkich, długotrwałe zachowanie poziomu kości brzeżnej, a także trwałe efekty estetyczne.

Systemy implantologiczne MIS

Implanty MIS powstają z biokompatybilnego tytanu do zastosowań medycznych, a ich najwyższą jakość i bezpieczeństwo potwierdzają liczne międzynarodowe certyfikaty. Szeroka gama implantów tego producenta pozwala zarówno na rekonstrukcję pojedynczego zęba, tworzenie mostów osadzanych na implantach, jak i wykonywanie pełnych łuków protezy, mocowanych na zatrzaskach kulkowych. Do każdego implantu MIS dołącza skalibrowane i sterylne wiertło ostateczne. Stosując systemy implantologiczne tej marki można mieć gwarancję pięknego, pełnego uśmiechu.

Systemy implantologiczne Nobel Biocare

Implanty Nobel Biocare zapewniają wysoką stabilizację pierwotną. Mogą być wszczepiane natychmiast, nawet w takich przypadkach, jak kość miękka lub zębodoły poekstrakcyjne. Implanty Nobel Biocare posiadają rozszerzający się, stożkowy trzon, który stopniowo kompensuje kość. Ich wierzchołki mają ostrza nawiercające, dzięki którym możliwa jest mniejsza osteotomia. Połączenie stożkowe i sześciokątna blokada gwarantuje ich wysoką wytrzymałość mechaniczną. Pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu, dzięki optymalizacji ilości kości i tkanki miękkiej.

Systemy implantologiczne Straumann

Systemy implantologiczne Straumann cieszą się popularnością na całym świecie od 60 lat. Tworzone są z najwyższej jakości szwajcarskich materiałów, dzięki czemu są wyjątkowo trwałe. Ponadto firma zapewnia dożywotnią gwarancję na swoje produkty. Posiadają wysoki poziom stabilizacji pierwotnej i mogą być z powodzeniem stosowane w protokołach wczesnego obciążenia. Implanty Straumann pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów estetycznych, dzięki czemu często są wybierane przez pacjentów.

Obecnie systemy implantologiczne tworzone są przy wykorzystaniu najnowszych technologii i najbardziej wytrzymałych materiałów. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który jest odpowiedzialny za zaplanowanie i przeprowadzenie zabiegu. Należy pamiętać, że wszczepienie implantu to poważny zabieg, a oprócz wyboru systemu jego powodzenie zależy też od innych czynników. Kluczem do sukcesu jest oczywiście jakość samego implantu, lecz równie ważne są umiejętności i doświadczenie lekarza. Dobrze jest wybrać zaufanego specjalistę, który odpowiednio doradzi i przeprowadzi przez cały proces, od wybrania systemu implantologicznego po przeprowadzenie zabiegu.

Pwiązane Artykuły

USG kolana – wykonaj badanie po urazie

Magda

Czy wypełnienia amalgamatem są szkodliwe?

Magda

Jakie natężenie hałasu może wywołać problemy ze słuchem?

Magda