Lo♥ki.pl
Seks to zdrowie! – 6 powodow

Seks to zdrowie! – 6 powodów

Dla większości osób seks to jeden z najistotniejszych elementów tworzących udany związek. Dzięki niemu partnerzy osiągają wyższy poziom bliskości i niejako czynią łączącą ich relację czymś wyjątkowym. Intensywność doznań możemy dodatkowo zwiększyć, używając przystosowanych do tego preparatów, takich jak lubrykanty i żele intymne, a także testując różnego rodzaju prezerwatywy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że poza zaspokojeniem czysto biologicznych potrzeb człowieka oraz nieopisaną przyjemnością płynącą z samego stosunku, uprawianie seksu wpływa również bardzo korzystnie na nasze zdrowie.

Seks wspomaga proces odchudzania

Stosunek seksualny zalicza się do aktywności fizycznych, a w związku z tym wiąże się on z określoną liczbą spalanych przez organizm kalorii. Wartości te oscylują w granicach 100 kcal. Wszystko zależy jednak od intensywności, tempa i wybranej pozycji. Chcąc przyczynić się do wzrostu liczby traconych kalorii, warto więc pozwolić sobie na eksperymenty, które będą wymagać od nas większej aktywności niż rozwiązania typowo statyczne.

Regularny seks to zwiększona odporność na choroby

Immunoglobuliny to przeciwciała odpowiadające za ochronę przed zagrożeniami wywoływanymi przez mikroorganizmy. Utrzymanie odpowiedniego poziomu tych białek w organizmie człowieka skutkuje więc utrzymaniem równowagi w kontekście skuteczności działania naszego naturalnego mechanizmu obronnego. Podczas częstego uprawiania seksu, wytwarzanie immunoglobulin następuje szybciej, a w efekcie stajemy się bardziej odporni na wszelkie infekcje.

Serce jak dzwon

Z racji tego, iż uprawianie seksu w ścisły sposób związane jest z wysiłkiem fizycznym, a także podniesieniem poziomu ekscytacji, zawsze powoduje przyspieszenie tętna i pobudzenie krążenia krwi płynącej w żyłach. W efekcie serce zmuszone jest do znacznie intensywniejszej pracy, co stanowi dla niego świetną okazję do „treningu”. Dzięki temu organ ten ulega wzmocnieniu i zaczyna działać bardziej efektywnie. Również ryzyko wystąpienia rozmaitych dolegliwości kardiologicznych (np. zawał) zostaje znacznie zredukowane.

Udane życie erotyczne gwarancją odprężenia

Okazuje się, że seks stanowi świetne lekarstwo na ukojenie nawet najbardziej zszarganych nerwów. Dla wielu z nas może to być idealne zakończenie dnia wypełnionego po brzegi stresującymi sytuacjami, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Za odprężające działanie, jakie niesie ze sobą stosunek seksualny, odpowiada wydzielany w tym czasie hormon zwany oksytocyną, który przyczynia się do redukcji stresu oraz stanów lękowych. Wszystko to sprawia, że po stosunku zazwyczaj jesteśmy zrelaksowani, rozluźnieni i cieszymy się lepszym samopoczuciem. U kobiet objawia się to także złagodzeniem zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

Seks pozytywnie wpływa na urodę

Za sprawą wydajniejszej pracy całego układu krwionośnego, nasze komórki przyjmują więcej tlenu oraz bogatych w cenne właściwości składników odżywczych, które wpływają na dobrą kondycję skóry i włosów. Poprzez wydzielanie serotoniny stajemy się natomiast szczęśliwsi, co z kolei skutkuje bardziej promiennym wyglądem.

Seks jako sposób na zwalczenie bólu

Przypływ dużej ilości endorfin w wyniku erotycznego zbliżenia ma także działanie przeciwbólowe i zapobiegawcze przed różnego rodzaju dolegliwościami. Dla jak najbardziej satysfakcjonującego efektu, warto jest stosować lubrykanty i żele intymne, które przedłużą czas odczuwania przyjemności i zapewniają odpowiednie nawilżenie. Podobne działanie wykazują prezerwatywy wyposażone w specjalne wypustki lub prążki.

Uprawianie seksu niepodważalnie jest bardzo ważną częścią ludzkiego życia. Zdecydowanie warto zatem mieć świadomość korzystnego wpływu aktywności seksualnej na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie.

Pwiązane Artykuły

Jak dbać o skórę twarzy podczas zimowego szaleństwa na stoku?

Magda

Ludzie-wampiry – jak zerwać z nimi kontakt?

Magda

Leczenie bólu stawów i kręgosłupa oraz nerwobólów, czyli terapia manualna w roli głównej

Magda