Lo♥ki.pl
transport lekow weterynaryjnych

Transport leków weterynaryjnych – co warto wiedzieć?

Transport odgrywa kluczową rolę w handlu, niezależnie od tego, jakiej branży on dotyczy. Możliwość przewiezienia produktów na trasie od producenta do hurtowni czy następnie do poszczególnych punktów handlowych ma bezpośredni wpływ na zwiększenie sprzedaży, co z kolei przekłada się poziom zysków. Szczególną sytuacją jest przewóz produktów, które wymagają odpowiednich warunków zarówno pod względem temperatury jak i wilgotności. Transport chłodniczy wykorzystuje się więc do przewozu artykułów spożywczych, w tym produktów świeżych czy mrożonek. Przewóz towarów pojazdami typu chłodnie niezbędny jest także w przypadku leków, zarówno farmaceutyków dla ludzi, jak i zwierząt. 

Zapewnienie odpowiednich warunków przewozu leków

Przewóz leków wymaga zapewnienia odpowiednich warunków zarówno w trasie, jak i w miejscu, do którego są one przewożone. Mowa tu przede wszystkim o właściwej temperaturze czy wilgotności, która powinna ściśle odpowiadać zaleceniom wydanym przez producenta leków. Wybierając transport chłodniczy warto zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na możliwość precyzyjnego sterowania temperaturą wewnątrz pojazdu – chłodni. Bezawaryjna praca urządzeń chłodniczych wymagana jest nie tylko latem, kiedy temperatury na zewnątrz znacząco przekraczają te, w jakich leki weterynaryjne powinny być przewożone. Głównie odpowiednie dla lekarstw temperatury oscylują między +2, a +8 stopni Celsjusza. Brak zapewnienia ściśle określonych kryteriów przewozu skutkować może wytwarzaniem się niebezpiecznych dla zdrowia i życia zwierząt substancji, bądź nieodpowiednią skutecznością preparatu.

Zapis temperatury i wysyłanie elektronicznych powiadomień

Transport chłodniczy leków weterynaryjnych powinien nie tylko spełniać odpowiednie warunki przewozu, ale równie ważny jest fakt posiadania przez dany pojazd specjalnych urządzeń monitorujących na bieżąco temperaturę wewnątrz komór chłodniczych. Ważna jest także możliwość otrzymywania elektronicznych powiadomień o wahaniach temperatur czy zmianie warunków, która mogłaby mieć realny wpływ na zmianę właściwości preparatów leczniczych dla zwierząt. Wybór pojazdu posiadające takie dodatkowe zabezpieczenia, daje gwarancję bezpiecznego przewozu leków. 

Transport chłodniczy, a czas realizacji

Kolejną, niezwykle istotną kwestią jest czas realizacji zlecenia przewozu z wykorzystaniem transportu chłodniczego. Szczególną sytuacją jest ta, kiedy do czynienia mamy z przewozem chłodnią, nie posiadającą automatycznej regulacji i monitoringu temperatury. W takich sytuacjach kluczowym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas wyboru transportu chłodniczego jest czas realizacji zamówienia. Im jest on krótszy, tym ryzyko zepsucia bądź negatywnego oddziaływania wyższych temperatur na leki maleje.

Pwiązane Artykuły

Co jaki czas należy wymieniać uprząż alpinistyczną?

Magda

Jaką ściółkę wybrać do kurnika?

Magda

Śruba z łbem grzybkowym- czym się charakteryzuje i do czego służy?

Magda