Lo♥ki.pl
naturalne szampony do włosów

3 nieprawidłowe nawyki, które niszczą włosy

Wiele kobiet marzy o pięknych, gęstych i przede wszystkim zdrowych włosach. Istnieje wiele czynności, które należałoby wdrożyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej, by osiągnąć taki efekt. Na początku warto jednak zwrócić uwagę na błędne nawyki, mające negatywny wpływ na kondycję włosów.

Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów, koniecznie należy zwrócić uwagę na ich skład. Wiele z nich zawiera alkohol, który szczególnie przyczynia się do powstawania efektu przesuszenia i zniszczenia. Warto stawiać na naturalne szampony do włosów, które pozbawione są niepotrzebnych konserwantów np. parabenów. Zawierają natomiast cenne witaminy, minerały oraz olejki. Negatywny wpływ na włosy i skórę głowy mają także takie składniki jak silikony czy SLS. Mogą powodować one podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet łupież. Stosowanie wyłącznie dobrej jakości produktów wspomoże regenerację zniszczonych pasemek i doskonale je odżywi. Przed zakupem jakichkolwiek odżywek czy szamponów ważne jest również, aby określić porowatość swoich włosów. Dzięki temu wybór kosmetyków będzie o wiele łatwiejszy.

Używanie niewłaściwych akcesoriów do włosów

Znalezienie odpowiedniej szczotki stanowi kolejny element właściwej pielęgnacji. Nie może mieć ona zbyt ostrych ząbków, gdyż spowoduje to plątanie i nadmierne wypadanie. Najlepiej sprawdzają się te naturalne jak np. szczotka z włosia dzika. Stosowanie jej codziennie pobudza krążenie w skórze głowy oraz wzmacnia cebulki włosów. Dodatkowo działa jak relaksujący masaż. Należy jednak pamiętać, by regularnie oczyszczać taką szczotkę, ponieważ jest źródłem bakterii i zarazków. Zazwyczaj po czesaniu włosy zostają związane w wysokiego kucyka albo koka. Najlepszym rozwiązaniem byłaby całkowita rezygnacja z tego typu fryzur. Upięcia powinny być robione luźno, na niższych partiach włosów, a nie przy samej skórze. Ważne jest także to, jaką gumką będą wykonywane. Wszelkie metalowe łączenia czy ozdobne elementy plączą włosy, a nawet powodują ich kruszenie. Bardziej odpowiednie są frotki materiałowe, które chronią przed uszkodzeniem i wyrwaniem.

Nieprawidłowe mycie włosów i ich suszenie

Wbrew pozorom, również podczas mycia włosów można popełnić kilka błędów. Po pierwsze, woda nie może być zbyt gorąca, ponieważ pobudza do pracy gruczoły łojowe. W efekcie doprowadza to do szybszego przetłuszczania się skóry. Zdecydowanie lepsza jest letnia, a nawet chłodna woda, która pozwoli domknąć łuski włosów. Po drugie, szampon powinno nanosić się wyłącznie na skórę głowy, a nie na całe włosy. Istotne jest również to, aby po myciu nie wiązać ich w ręcznik, gdyż zostają wtedy odcięte od dopływu powietrza, a fryzura wygląda niekorzystnie.

Nakładanie różnych odżywek, masek czy olejków, często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dlaczego? Niekiedy problem tkwi w niewłaściwej codziennej pielęgnacji. Te z pozoru drobne nawyki przesądzają niestety o złej kondycji włosów, przyczyniając się np. do ich wypadania lub elektryzowania.

Pwiązane Artykuły

Manicure hybrydowy bez tajemnic

Magda

Oczyszczanie wodorowe skóry — sposób na promienną cerę

Magda

Czy latem można wykonywać zabiegi laserowe? Poznaj alternatywy!

Magda