Lo♥ki.pl
Przeglad nowych motocykli od Hondy

Przegląd nowych motocykli od Hondy – sprawdź te modele!

Honda od lat znana jest jako producent niezawodnych motocykli, zarówno tych mniejszych, jak i największych na świecie! Przykładem może być tutaj Honda Goldwing, która od dziesięcioleci zyskuje popularność za sprawą coraz to większych gabarytów, masy i silnika. Dzisiaj natomiast przyjrzymy się nieco mniejszym i słabszym egzemplarzom, które Honda niedawno wprowadziła do swojej oferty. Mowa tutaj o CBR500R, CBR500X i CBR500F.

Honda CBR500R – sportowy motocykl dla młodego motocyklisty?

Honda wprowadzając na rynek trzy wymienione wyżej modele, miała jeden cel. Chciała stworzyć  motocykle najchętniej wybieranych kategorii, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sportowy CBR500R jest wyposażony w dwucylindrowy silnik o pojemności 471 cm3 oraz mocy 47.6 KM (35KW). Oznacza to, że tym motocyklem można jeździć, posiadając kategorię prawa jazdy A2. Honda chwali się, że ich motocykle mają duże przyśpieszenie przy niskich obrotach, a co za tym idzie dużą elastyczność która daje wygodę podczas długich podróży.

Turystyczne enduro na kategorię A2, czyli Honda CB500X

Honda nazywa model CB500X mianem Crossovera. Podobnie jak w przypadku samochodów, ten rodzaj sprawdzi się idealnie zarówno w miejskiej dżungli, jak i na nieutwardzonym terenie. Wszystkie opisywane w tym artykule modele Hondy mają ten sam, dwucylindrowy silnik o mocy 35KW, czyli wszystkie są idealne dla każdego posiadacza kategorii prawa jazdy A2. Zawieszenie opisywanego modelu posiada długi skok, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Jego wygląd był inspirowany modelem Africa Twin co jeszcze bardziej zachęca do wyruszenia ku przygodzie. Podobnie jak w przypadku droższych modeli motocykl posiada sprzęgło antyhoppingowe oraz funkcję asysty, dzięki czemu zmiana biegów jest płynna, a asysta zapobiega zblokowaniu się tylnego koła podczas redukcji biegu.

Dla zwolenników motocykli typu Naked też znajdzie się rozwiązanie – Honda CB500F

Trzecim motocyklem, który Honda niedawno wprowadziła do swojej oferty, jest model CB500F. Jest to bliźniaczy motocykl do poprzednich dwóch, jednak posiada on konstrukcję typu Naked. Ma również ten sam dwucylindrowy silnik. Honda chwali się, że charakteryzuje się on wysoką kulturą pracy i co do tego nie mamy zastrzeżeń. Motocykl posiada stalową ramę kratownicową z poprawioną sztywnością, co przekłada się na pewność prowadzenia i wrażenia z jazdy. Motocykl ma manualną 6-biegową skrzynię biegów, dzięki czemu szybko przyśpiesza podczas startu i bezproblemowo osiąga wyższe prędkości. Jeśli odpowiada Ci styl streetfightera, motocykl ten jest jak najbardziej dla Ciebie.

Podsumowując, zarówno jeśli dopiero co zdaliśmy prawo jazdy kategorii A2 i chcemy rozpocząć swoją przygodę z jednośladami, jak i jeśli poszukujemy kolejnego motocykla w naszej karierze motocyklisty, motocykle Honda będą sprawdzonym wyborem.

Pwiązane Artykuły

Puszki do sterylizacji – czym powinny się charakteryzować?

Magda

iPhone oferuje szereg wyjątkowych funkcji – znasz je wszystkie?

Magda

Czujniki temperaturowe – podstawowe rodzaje dostępne na rynku

Magda