Lo♥ki.pl
akcesoria ogrodowe

Oranżeria z pomysłem

Trudno jest myśleć o wypoczynku w ogrodzie, gdy za oknem pada deszcz lub śnieg. Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z uroków otaczania się przyrodą. Wystarczy stworzyć na tarasie oranżerię. Tzw. ogród zimowy stanie się ulubionym miejscem w Twoim domu.

Jaką konstrukcję powinna mieć oranżeria?

Ogród zimowy można stworzyć w różnych stylach: klasycznym, nowoczesnym, barokowym. W nowoczesnych domach bardzo często oranżeria jest przeszklona, co daje cudowny efekt przestrzenny. Bez ograniczeń można obserwować padające płatki śniegu oraz zapadający w sen zimowy ogród. Spływające po szybach krople deszczu wprawią każdego w melancholijny, ale jednocześnie cudownie spokojny nastrój.

Decydując się na konkretną konstrukcję oranżerii, pamiętaj, aby pasowała do całego stylu domu. Dzięki temu uzyskasz efekt spójności.

Doskonała przestrzeń dla roślin

Kochasz rośliny, ale w Twoim domu zaczyna brakować już dla nich miejsca? Potrzebujesz przestrzeni, gdzie przezimujesz rośliny ogrodowe, które nie mogą przebywać w zbyt niskich temperaturach? Ponieważ oranżeria jest z reguły przeszklona, możesz zapewnić im doskonałe warunki do rozwoju, aż przyjdą wyższe temperatury i będą mogły powrócić do naturalnego środowiska. Decydując się na typowy wizerunek oranżerii, czyli przestrzeń wypełnioną roślinami, z wygodnymi miejscami do siedzenia, możesz poczuć bliskość natury w swoim domu. Na rośliny kup atrakcyjne donice betonowe, które wprowadzą naturalną aranżację, a dzięki temu, że są wykonane z tak popularnego materiału, możesz z powodzeniem na wiosnę wystawić je również do ogrodu.

Oranżeria jako punkt widokowy

Jeżeli masz to szczęście i mieszkasz na górzystym terenie lub z działki rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę, aż grzech nie wykorzystasz takiej panoramy. Budując oranżerię na stronę z najpiękniejszym widokiem, możesz każdego dnia pić kawę w cudownym miejscu. Wykorzystując duże przeszklenia zyskasz w tej części domu bardzo dużo naturalnego światła. Zdecydowanie będzie to jedno z ulubionych miejsc, w którym spędzisz wyjątkowy czas.

Taras i oranżeria w jednym

Prawdziwym luksusem jest posiadanie tarasu z przesuwanymi przeszkleniami. Dzięki temu można z tej przestrzeni korzystać przez cały rok, bez względu na pogodę. Czego chcieć więcej? Takie miejsce 2w1 idealne wykończy beton architektoniczny. Możesz umieścić go na dowolnych powierzchniach, uzyskując ciekawy efekt surowej struktury, która w połączeniu z roślinnością będzie wyglądała niesamowicie.

Z betonu architektonicznego możesz wykonać meble na taras: ławki, stoły. Zyskasz w ten sposób praktyczne miejsce do siedzenia, świetnie wpisujące się w klimat naturalnej przestrzeni. Oczywiście należy wspomnieć, że beton architektoniczny jest powszechnie wykorzystywany do tworzenia dekoracji ogrodowych, takich jak donice, wazony, przeróżne dekoracje.

Beton znakomicie sprawdza się do tworzenia wyjątkowych przestrzeni w naturalnym stylu. Jest on trwały, stylowy i pozwala na zaaranżowanie tarasu oraz oranżerii w wyróżniający się sposób.

Pwiązane Artykuły

Schody spiralne do mieszkania — na co zwrócić uwagę?

Magda

Żywe ściany, czyli o zaletach ogrodów wertykalnych

Magda

Membrany EPDM – charakterystyka i zastosowanie

Magda