Lo♥ki.pl
Wakacyjny niezbędnik, czyli co zapakować do dziecięcej torby

Wakacyjny niezbędnik, czyli co zapakować do dziecięcej torby?

Podróżowanie z dziećmi może być przyjemnością, zarówno dla rodziców, jak i najmłodszych. Rodziny najczęściej decydują się wyjeżdżać razem w okresie wakacyjnym. Jest to także czas, kiedy dzieci wyjeżdżają na zielone szkoły, kolonie czy obozy.  Trzeba jednak pamiętać także o wszystkich niezbędnych przedmiotach. Co zatem zapakować do dziecięcej walizki? Co powinno się w niej znaleźć i co przyda się na miejscu? Dzisiaj przedstawimy wszystkie elementy, które muszą znaleźć się w bagażu najmłodszych podróżników.

Dostosuj wyposażenie bagażu do wieku dziecka

Nie od dzisiaj wiadomo, że starsze dzieci potrzebują zdecydowanie innych rzeczy, niż te młodsze. Rodzice muszą o tym pamiętać, kiedy decydują się na pakowanie walizki. Mniejsze dzieci na pewno będą potrzebowały większej ilości środków do higieny (przede wszystkim pampersy, środki na odparzenia itp.). Biorąc dziecko na wakacje, przyda się na pewno nosidło czy wózek spacerowy. Kiedy organizuje się samodzielny wyjazd, można zabrać ze sobą łóżeczko turystyczne.

Niezbędne przedmioty

W bagażu dziecka powinny znaleźć się dokumenty, nie tylko paszport czy dowód dziecka, ale przede wszystkim książeczka zdrowia. W małą kosmetyczkę można spakować potrzebne lekarstwa, bandaż i plastry. Dzieci lubią aktywnie spędzać czas i niestety często zaliczają upadki. Dzieci powinny mieć w kosmetyczce kosmetyki przeciwsłoneczne, preparaty przeciw komarom i kleszczom.

Oczywiście nie należy zapominać o wszystkich potrzebnych ubraniach. Pakując bagaż, warto policzyć wszystkie dni i dodać kilka dodatkowych bluzek czy spodenek. W walizce powinny znajdować się wygodne buty, na każdą pogodę (sandały, kalosze, adidasy).

Aby dziecko nie nudziło się w podróży ani na miejscu, powinno mieć w walizce kilka zabawek, książek czy kolorowanek.

Pwiązane Artykuły

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa?

Magda

Obóz żeglarski – dlaczego warto zapisać dzieci?

Magda

Kariera zawodowa a relacje w rodzinie – jak dbać o to, co najważniejsze?

Magda