Lo♥ki.pl
Dlaczego warto postawić na catering dla szkół

Dlaczego warto postawić na catering dla szkół

Wielu rodziców obawia się, że szkoła wybierająca usługi cateringowe nie jest w stanie zapewnić swoim uczniom zdrowego, smacznego wyżywienia. Jak jest naprawdę?

Wokół cateringu dla szkół narosło wiele mitów. Obecnie usługi cateringowe, które kojarzone są głównie z obsługą imprez takich jak bankiety, konferencje czy wesela, weszły również do szkół. To przede wszystkim konsekwencja zamykania szkolnych stołówek, które stają się mało opłacalne w prowadzeniu i nierzadko wymagają sporych nakładów finansowych na inwestycje.Alternatywnym rozwiązaniem w tym przypadku jest catering dla szkół.

Catering to jedzenie niskiej jakości

Zasadniczo, większość firm cateringowych dba o to, aby serwowane przez nie posiłki były jak najwyższej jakości – smaczne, świeże, zdrowe, atrakcyjnie wyglądające. Żywność najczęściej nie różni się niczym od tej serwowanej w stołówkach – podlega takim samym normom i kontrolom.

Catering dla dzieci nie jest zdrowy

Często jest wprost przeciwnie! Firmy cateringowe obsługujące żłobki, przedszkola i szkoły zatrudniają profesjonalnych dietetyków, którzy przygotowują menu dopasowane do potrzeb żywieniowych najmłodszych. Co więcej, wiele firm cateringowych oferuje również możliwość zamówienia bezpiecznych dań dla dzieci z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi.

Catering to wysokie ceny

Kolejna obawa rodziców związana jest z kosztami cateringu dla dzieci. Ze względu na fakt, że posiłki przygotowywane są w dużych ilościach, możliwe jest uzyskanie niskiej ceny za pojedyncze danie – w ten sposób cena usług cateringowych nie różni się znacząco od ceny wyżywienia w stołówkach.

Dania dostarczane przez firmy cateringowe są zimne

Aby zapobiegać wychłodzeniu dań podczas transportu na miejsce, firmy cateringowe korzystają ze specjalnych pojemników termicznych, które są w stanie utrzymać wyjściową temperaturę potraw. Nie ma zatem obaw, że posiłki będą serwowane jako zimne i niesmaczne.

Pwiązane Artykuły

Na czym polega działanie detoksykacyjne młodego jęczmienia?

Magda

Menopauza – jak sobie z nią radzić?

Magda

Epilacja laserowa – trwałość i wygoda

Magda