Lo♥ki.pl
Honda E Prototype – retro samochod przyszlosci

Honda E Prototype – retro samochód przyszłości

Samochody elektryczne z wielu powodów stanowią dziś atrakcyjny wybór dla kierowców. W miarę rozwoju technologicznego są one coraz wydajniejsze, a ich ceny stopniowo zbliżają się do poziomu, na którym przestają być ciekawostką dla bogatych. Napęd elektryczny idealnie wpisuje się również w strategię ekologiczną Unii Europejskiej. Na szczególną uwagę zasługują produkty oferowane przez japońskiego giganta branży samochodowej, Hondę. Firma ta znana jest między innymi z uwagi na solidne podejście do projektowania aut, a ich silniki doceniane są ze względu na niezawodność. Z tego powodu fani motoryzacji z wielką uwagą śledzą kroki tej firmy na rynku samochodów elektrycznych. Już w 2017 roku marka zaprezentowała koncept Urban EV, który łączył w sobie przyjazny design oraz nowoczesne technologie. Natomiast w roku 2019 podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie Honda zaprezentowała światu model E Prototype. Stanowi ona ewolucję poprzedniego konceptu i jest mariażem nowoczesnego napędu elektrycznego z wyglądem samochodu retro.

Czym charakteryzuje się samochód elektryczny Hondy?

W porównaniu do swojego poprzednika E Prototype został zoptymalizowany pod kątem funkcjonalności. Usunięto niektóre z eksperymentalnych funkcji, które uznano za zbędne. Skupiono się za to na modyfikowaniu poszczególnych elementów tak, aby samochód wyglądał na bardziej przystępny niż Urban EV. Deska rozdzielcza z olbrzymim pojedynczym wyświetlaczem została zastąpiona przez cztery mniejsze. Pośrodku znajdują się dwa ekrany dotykowe, a po bokach mamy dwa monitory, które pełnią funkcję lusterek bocznych. Te modele hondy są pozbawione tradycyjnych lusterek. Jest to jedna z najbardziej widocznych cech, które różnią je od przeciętnych samochodów z silnikami spalinowymi. Gdy wsiadamy do tego auta, w nasze oczy rzuca się właśnie deska rozdzielcza, która jest jednocześnie nowoczesna i minimalistyczna. Zarówno lampy samochodowe tylne, jak i przednie są idealnie okrągłe. Minimalistyczny charakter auta dopełniają bezramowe okna.

Honda E Prototype — samochód przyszłości

Te elektryczne samochody Honda przygotowuje z myślą o rynku europejskim. Ich przeznaczeniem ma być jazda w warunkach miejskich i do tego celu zostały przystosowane. Będzie to pierwszy kompaktowy samochód EV należący do Hondy. Jego produkcja rusza pod koniec roku 2019. Na początku będą dostępne w sprzedaży jedynie w Europie. Dopiero później będzie można je zakupić w innych regionach. Projektanci Hondy starali się stworzyć przestronny salon na kółkach – wnętrze samochodu ma zapewnić maksymalny komfort jazdy. Dużą różnicą w porównaniu do tradycyjnych aut jest obecność dużej liczby cyfrowych wyświetlaczy i interfejsów, które zastąpiły wszystkie wersje analogowe poza tymi najistotniejszymi. Japońscy inżynierowie postarali się, aby jazda w E Prototype była łatwa, nawet przy większych prędkościach. Silnik elektryczny o mocy 150 KM zapewnia zdolności błyskawicznego przyspieszenia bez wytwarzania zbędnego hałasu. Honda wyposażyła auto w 35,5 kWh baterię, która zapewnia realistyczny zasięg około 200 km. Co więcej, dużą zaletą modelu jest możliwość do naładowania baterii do 80% w ciągu zaledwie 30 minut.

Większość dużych firm z branży motoryzacyjnej pogodziła się z myślą, że samochody elektryczne stanowią przyszłość tego przemysłu. Stopniowo zwiększa się ilość modeli EV dostępnych na rynku. Nowy model Hondy jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z elektrycznymi pojazdami.

Źródło: autowitolin.pl – salon Honda Warszawa

Pwiązane Artykuły

Buty Haix – znajdź swój model!

Magda

Etui do iPhone’a – jakie wybrać? Jakie problemy mogą się pojawić?

Magda

iPhone oferuje szereg wyjątkowych funkcji – znasz je wszystkie?

Magda